Rekordszámú díjazott az OTDK-n
A Debreceni Egyetem hallgatói minden korábbi eredménynél sikeresebben szerepeltek az idei, március 21-április 26. között rendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
Jógával a stressz ellen
Akár a Debreceni Egyetem stresszkutatásában is szerepet kaphat az a többezer éves mozgásforma, melyet az intézmény hallgatói is kipróbálhattak kedden. A nemzetközi jóganap keretében szervezett ingyenes órán megtelt a DESOK.
„Tavaszi Szél tudást áraszt”
A Debreceni Egyetemen rendezték meg idén a XXII. Tavaszi Szél konferenciát, mely Magyarország egyik legjelentősebb tudományos találkozója. A többszáz doktorandusz és fiatal kutató három nap alatt több mint hatszáz előadást tartott.
Sportos héttel indul a vizsgaidőszak
Agytekervényeket felfrissítő programokkal készíti fel a hallgatókat testben és lélekben a következő hetek „megpróbáltatásaira” a Debreceni Egyetem. Kedden indiai jógamester, szerdán pedig extrém sportok várják ingyenesen diákokat.
Ízek egyeteme
Négy kontinens legfinomabb ételeit kóstolhatták meg azok, akik ellátogattak pénteken az Egyetem térre. A 14. International Food Day-en a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói adtak kóstolót nemzeti gasztronómiájukból és kultúrájukból.
Science Café: beszédre „hangolva”
A technika fejlődése számtalan lehetőséget nyújt a kapcsolatteremtésre, azonban az emberi hang változatlanul, mint a kommunikáció fő eszköze szerepel a repertoárban. Ezt a témát járja körül az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
Elismerés a tehetséggondozásért
A Debreceni Egyetem kiemelt partnere, az intézmény Tehetségsegítő Tanácsa által jelölt Diehl Aviation Hungary Kft. regionális kategóriában elnyerte a Genius Loci – Vállalatok és vállalkozók a tehetségekért díjat.
Kossuth Gyakorló: tehetségek iskolája
Boszorkánykonyha, tűzfészek, észélező - különleges programokon mutatkoztak be a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának tehetséges diákjai hétfőn.
Elismerés az egyetem sportolóinak
Tíz fiatal sportoló, köztük a Debreceni Egyetem nyolc hallgatója kapott ösztöndíjat a megyei önkormányzattól. A diákok nemcsak a sportban, hanem a tanulásban is kiemelkedő teljesítmény nyújtanak.
Elismerés az egyetem szakembereinek
Bartha Elek, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese és Forisek Péter, a Történelmi Intézet docense kapta a „Gyomaendrőd Tudományos Életének Fejlesztéséért” díjat. Az elismerést a XVI. Gyomaendrődi Néprajzi Tudományos Konferencián adták át.