Hetven éves a TTK
Jubileumi ünnepséggel kezdte meg évfordulós rendezvénysorozatát a fennállásának 70. évfordulójára emlékező Természettudományi és Technológiai Kar. A pénteki eseményen a kezdetekről és az innovatív jövőről, új szak létesítéséről is beszéltek az egyetemi és kari vezetők.
DE Szolnok Campus: újrarajzolt jövő
A Debreceni Egyetem a meglévő gazdaságtudományi szakok mellett egészségügyi és műszaki képzések indítását tervezi a Szolnok Campusán, a helyi kórházak pedig a DE orvosképzésébe kapcsolódnának be. Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a helyszínen beszélt a tervekről.
Hetven éve a tudomány szolgálatában
Neves kutatók előadásaival, jubileumi ünnepséggel és tudományos műhelyeinek seregszemléjével ünnepli fennállásának hetvenedik évfordulóját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Rejtélyek éjszakája
Minden titokra fény derült a Debreceni Egyetemen és campusain, pénteken, a Kutatók Éjszakáján, Több mint 150 különleges program várta a tudomány iránt érdeklődő látogatókat Debrecenben, Nyíregyházán, Szolnokon és Hajdúböszörményben.
Kurzus a modern hadtudományról
Geopolitika, Geostratégia, Biztonság – Új tendenciák a modern hadtudományban címmel indított új, hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzust a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma. A nyitóelőadáson a hadiipar és az egyetemi innováció kapcsolatáról volt szó.
Honvédelmi nap az egyetemen
Lézerfegyver, vadászgép-szimulátor, térzene, védelempolitikai roadshow várta a honvédség iránt érdeklődő fiatalokat kedden a Debreceni Egyetemen. A honvédelmi nap alkalmából az intézmény és a Honvédelmi Minisztérium vezetői oktatási-kutatási együttműködési megállapodást írtak alá.
3D műtét a Science Caféban
Egy igazi 21. századi műtéti eljárás, a 3D megoldások alkalmazásának rejtelmeit ismerhetik meg az érdeklődők, ha ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café tanévnyitó programjára.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Hat előadással várja az érdeklődőket az őszi félévben a Debreceni Egyetem harmadik missziós tevékenységéhez illeszkedő speciális képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadás október 4-én, pénteken lesz 16 órától Matematikai érdekességek címmel.
Tudományról könnyedén, közérthetően
A Kutatók Éjszakáján – szeptember 27-én – ismét megnyitja kapuit a nagyközönség előtt a Debreceni Egyetem. Idén az intézmény négy városban (Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok, Hajdúböszörmény) lévő campusain több mint 150 különleges programmal várja az érdeklődőket.
Díjat kapott az egyetem kutatója
Rangos szakmai elismerésben részesült a Debreceni Egyetem professzora, Ádány Róza. Az egyetemi tanár az Egészségügyi Világszervezet (WHO) múlt héten megtartott, 69. regionális bizottsági ülésén vehette át a díjat Koppenhágában.