Sikeres debreceni OTDK
Eredményesen szerepeltek, több mint 60 díjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján. Az intézményben rendezett versenyen több mint 700 diáktudós vett részt.
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Szépségtanácsok a Science Caféban
„Betegség-e a pattanásos bőr?” címmel Törőcsik Dániel bőrgyógyász tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában, a Science Café soron következő rendezvényén, április 24-én, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.
Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói hatalmas sikert értek el a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
Food Day – több, mint gasztrofeszt
Egy nemzetközi kulináris kavalkád, ahol nemcsak a világ ízeivel, hanem a Debreceni Egyetem multikulturális közösségével is megismerkedhet – ez az International Food Day, amely május 3-án ismét az Egyetem téren várja a látogatókat.
Állásbörze: segítség a karrierépítéshez
Állás- és szakmai gyakorlati lehetőségekkel várják a hallgatókat a kiállító cégek a Debreceni Egyetem tavaszi állásbörzéjén. Az érdeklődők próba-állásinterjúkon is részt vehetnek és az önéletrajzuk megírásához is segítséget kaphatnak.
Összekötő kapocs a magyar nyelv
Hamarosan kínai hallgatók kezdhetik meg tanulmányaikat magyar nyelven a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán. A már meglévő együttműködési megállapodás bővítéséről kedden tárgyalt a kar vezetése a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének (BISU) delegációjával.
A jövő agrárkutatói Debrecenben
A szakminiszter szerint a Debreceni Egyetemnek multidiszciplináris jellegéből adódóan hatalmas a szerepe abban, hogy az agrárium megtalálja a válaszokat a globális kihívásokra, hiszen ez csak a társtudományokkal együtt sikerülhet. Nagy István nyitotta meg az OTDK Agrártudományi Szekcióját.
Sokszínűség az informatikában
A szakma sokféleségét mutatják be a Debreceni Egyetem Informatikai Karának hétfőn kezdődött kétnapos rendezvényén. A 20. Informatikai Szakmai Napokon a hallgatók valamennyi szakterületről tájékozódhatnak az előadásokon és a cégek standjainál.
Vigyázz, kész, fordíts!
Első alkalommal rendezett angol nyelvű fordítóversenyt fordító és tolmács mesterszakos hallgatói számára a miskolci BeneDictum Kft Fordítóiroda közreműködésével a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara. A megmérettetés eredményhirdetését hétfőn tartották.