„Karrier-sokk” a járvány miatt
A koronavírus-járvány hatására ugrásszerűen fejlődő digitalizáció alaposan átalakította a cégek munkaerő gazdálkodását: míg egyes dolgozók karrierje hirtelen felívelt, másoké lelassult, leállt. Többek között erről az átalakulásról beszélgettek szakemberek a IV. Debreceni HR Szimpóziumon.
Sikerek az orvostudományi OTDK-n
Eredményesen szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekciójában. A diákok 13 első-, 13 második-, illetve 27 különdíjat nyertek az április 6-9. között online megrendezett versenyen.
A legjobb jogászhallgatók versenye
Idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezi április 12 és 15 között online formában a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekcióját. A résztvevők száma a zsűritagokkal, az opponensekkel, érdeklődőkkel együtt meghaladja az ezer főt.
OTDK: élen a sporttudományban
A legtöbb első helyezést a Debreceni Egyetem hallgatói érték el a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában. A versenyt a járványhelyzet miatt a virtuális térben rendezték meg április 6-a és 9-e között.
Rendhagyó szakmai nap a TTK-n
Rekordszámú vállalati partner és több mint 600 hallgató részvételével rendezte meg a TTK Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A járványhelyzet miatt idén ez a rendezvény is az online térbe költözött.
Zenélve mesélnek a zeneművészek
Újabb tartalommal bővült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Youtube-csatornája. Ezúttal az Ifjúsági élménykoncertek egyik előadását töltötték fel az internetre. A járványhelyzetben és az azt követő időszakban is fontos szerepet szán majd a kar a videómegosztónak.
Informatikai Szakmai Napok a felhőben
Szakmai előadásokkal, vállalati partnerek bemutatkozásával, próbainterjúkkal, valamint újdonságként tematikus képzésekkel várja a hallgatókat és az érdeklődő középiskolásokat a Debreceni Egyetem Informatikai Kara az 23. Informatikai Szakmai Napokon.
TTK Szakmai Nap online
Leendő munkaadóikkal találkozhatnak a Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói az idei online TTK Szakmai Napon. Az április 8-ai rendezvényen nemzetközi pénzügyi vállalatok kerekasztal-beszélgetésen vitatják meg, hogy természettudományos diplomával miért érdemes náluk tervezni a jövőt.
OTDK: agrárszekciós eredmények
A járványhelyzet miatt az online térben rendezték meg az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Agrártudományi Szekcióját március 29. és 31. között. A Debreceni Egyetemet képviselő hallgatók több mint fele díjat nyert.
Újra összecsapnak a konzolosok
Meghirdette a University Electronic Games konzolverseny második szezonját a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A versenyen a legnépszerűbb és legújabb számítógépes játékokon küzdhetnek meg egymással a játékosok.