11 már
Táplálkozás - az egészség alapja
Tíz évvel ezelőtt indult el a táplálkozástudományi mesterképzés a Debreceni Egyetemen. Ebből az alkalomból rendezték meg a Táplálkozástudományi Szakemberek I. Országos Találkozóját, ahol a táplálkozás és az egészség összefüggésére vonatkozó új kutatási eredményeket mutatták be.
11 már
Science café – teljesen jogosan
„Jogesetek tengerében – aktuális munkajogi kérdések gyakorlati példákon keresztül” címmel Zaccaria Márton Leó, az Agrárjogi, Környezetjogi és Munkajogi nem önálló Tanszék adjunktusa tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában.
08 már
Díjazott disszertáció az édesvizekről
Első helyezést ért el az édesvízi tudományok nemzetközi szövetségének pályázatán a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszékén készült, a vándorló vízimadaraknak a növények és gerinctelenek terjesztésében játszott szerepével foglalkozó angol nyelvű doktori értekezés.
01 már
Hangyák nevelik a különleges lepkéket
Az eddigi legátfogóbb elemzést készítették el a fészekparazita lepkék gazdaszervezet-használatáról a Debreceni Egyetem kutatói. Tíz évig tartott a mintegy 40 tudós munkáját tartalmazó adatbázis összeállítása. Az eredmény más parazitafajok életmódjának megértéséhez is hozzájárulhat.
26 feb
Mini állásbörze a Műszaki Karon
A Készenléti Rendőrség helikopterének landolása nyitotta kedd reggel a Mini állásbörzét a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. Szerencsére nem történt bűn-, vagy baleset, hiszen résztvevőként érkeztek a rendezvényre.
25 feb
Itt az új Egyetemi Élet
A kilencmilliárd forint értékű egyetemi fejlesztési programról, a gazdasági évindítóról, a Halbiológiai Laboratóriumról és az idei Campus Fesztiválról is olvashatnak a legfrissebb számban. Az Egyetemi Élet a DEAC csapatinak szerepléséről is beszámol februárban.
25 feb
Most „komolyan" klasszikus?
A koncertpedagógia szerepe a zenei ízlésformálásban címmel hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café következő előadására.
22 feb
Az egyetemi labdarúgás napja
Fordulatos, gólgazdag mérkőzésen a Made in Italy nyerte a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa Superliga döntőjét. A Kozma Mihály Futsal Kupában pedig az A-men győzött február 20-án, a DESOK-ban.
21 feb
Csúnya írás? A kéztorna segít!
Asztrofizikus, rákkutató és tengerbiológus versenytársakkal is megmérkőzik a SCIndikátor tudománykommunikációs mentorprogram döntőjében a Debreceni Egyetem gyógytornász hallgatója. Horváth Ivett Szalóme egyedülálló kéztornát dolgozott ki, amivel az íráskészség javítható.
20 feb
Bioinformatikai workshop tudósoknak
A legmodernebb kutatási, informatikai eszközök megismeréséről és használatáról, valamint az oktatásban részvevő kutatók pedagógiai készségeinek fejlesztéséről tartottak workshopot nemzetközi szakemberek részvételével február 18. és 20. között a Debreceni Egyetemen.