Bővülhetnek a kínai kapcsolatok
A jövőben kiépíthető kapcsolatokról tájékozódott a Debreceni Egyetemen tett november 4-i látogatása során a kínai Huzhou University hat fős delegációja.
Elismerés a Magyar Tudomány Ünnepén
A szerves kémia területén végzett kiemelkedő munkásságáért Bruckner Győző-díjat kapott Bokor Éva, a Debreceni Egyetem Szerves Kémiai Tanszékének adjunktusa.
Új sportszakember Debrecenben
Rióból egyenesen a Debreceni Egyetem katedrájára érkezett Tatár András, a Magyar Paralimpiai Bizottság sportigazgatója, az első hazai gyógylovas alapítvány megálmodója.
Informatika ipari igények szerint
A hallgatók első kézből kaphatnak információt a gyorsan változó munkaerőpiaci elvárásokról, a kiállítók pedig leendő munkavállalóikkal léphetnek kapcsolatba az Informatikai Kar 15. Informatikai Szakmai Napján.
Itt a hivatalos aftermovie a yoUDay-ről
Koncertek, egyetemisták flashmobja, tűzijáték, egyedülálló fény- és lézershow – különleges élményt nyújtott a Debreceni Egyetem stadionshow-ja. Ez volt a yoUDay 2016-ban.
Kontinensviadalra készülő debreceni mérnökök
Legyőzték az oroszokat a debreceni műszakisok a december 1-jén kezdődő svédországi EuroSkills verseny házi felkészülési fordulójában a hosszú hétvégén.
Jön az új Egyetemi Élet!
A 100 éves az egyetemi könyvtárat bemutató sorozat indul az Egyetemi Élet csütörtökön megjelenő legfrissebb számában. A lap emellett beszámol az 56-os videópályázat sikeréről, a 40 éve végzett orvosok találkozójáról és a legfrissebb sportsikerekről is.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.
Méltó helyen a Tisza István-szobor
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt állították fel az intézmény egykori névadójának szobrát. Így tisztelegtek az egyetemalapító emléke előtt.
Érkezik a Tisza-szobor
Minden készen áll gróf Tisza István szobrának fogadására, melyet szombaton szállítanak új helyére és hétfőn lepleznek le a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. Az avató ünnepséget az egyetemi tévé élőben közvetíti.