28 feb
Egészségproblémák hallgatói szemmel
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának tizennégy hallgatója tartott előadást a Tudományos Diákköri Konferencián, melynek témaköre ezúttal az egészségszociológia volt. Az eseményen elhangzott: ezek a munkák hosszú távon hatással lehetnek a fiatalok pályafutására.
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
Eszközadomány az orvosképzéshez
Több mint 4 millió forint értékben kaptak eszközöket a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi és Fogorvostudományi Karának elsőéves hallgatói a MEDICOR Kéziműszer Zrt. jóvoltából. A diákok a szikét, az ollót és a csipeszt a gyakorlati órákon használják majd.
Honvédelmi sportok az egyetemen
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem, a DEAC és a Honvédelmi Sportszövetség. A cél a honvédelmi sportok, valamint a honvédelmi képzés elindítása az egyetemen.
26 feb
Egyetemista sportolókat díjaztak
A Debreceni Egyetem két hallgatója is elismerést kapott a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola hagyományos díjátadó gáláján. Kozák Luca és Lendvai András kiemelkedő sportteljesítményét díjazta a DSC-SI.
25 feb
Együtt a Kárpát-medence gazdaságáért
Gazdaságtudományi területen oktató és kutató szakemberek tevékenységének összehangolására alakult meg a Debreceni Egyetem és nyolc magyar nyelven oktató határon túli felsőoktatási intézmény részvételével a Kárpát-medencei Tudományos Platform.
25 feb
Mini állásbörze a Műszaki Karon
Több mint 200 érdeklődőt, középiskolásokat, leendő és jelenlegi hallgatókat vonzott a Mini állásbörze, amelyet idén már 3. alkalommal rendezett „Megtalálod a jövőd útját” mottóval február 25-én a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
A labdarúgást ünnepelték
Lejátszották a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa közös nagydöntőit a DESOK-ban. A mérkőzések előtt a Futballünnep rendezvénysorozatban a magyar labdarúgás legfényesebb időszakáról is hallhattak előadást az érdeklődők.
Kiállták az erőpróbát
Nem mindennapi kihívást teljesíthettek a Debreceni Egyetem polgárai az idei Fórum Challenge-en. A jelentkezők különleges akadálypályán küzdötték végig magukat, amihez azonban nem csak a fizikai erő, hanem a kellő koncentráció is elengedhetetlen volt.
Lovász László előadása a TTK-n
Hogyan bolyongjunk véletlenül címmel tartott előadást a Széchenyi-nagydíjas, Bolyai-, Kiotó- és Wolf-díjas matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke a Természettudományi és Technológiai Kar jubileumi előadás-sorozatának zárásaként.