Új utakon a közösségszervezés
A Debreceni Egyetem a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen alakítja ki a 2017 szeptemberétől induló közösségszervező szak felépítését.
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
Ünnepi koncertet adnak a hallgatók
Jubileumát ünnepli a debreceni zenei felsőoktatás: december 6-án este különleges koncertet rendeznek a Zeneművészeti Kar Liszt termében.
Rendhagyó sporthírek
Mostantól valóban a Debreceni Egyetem a legerősebb felsőoktatási intézmény - fekvenyomásban mindenképp. A kosarasok mérkőzését a rektor indította, a futsalosok rangadót nyertek, a bridzs csapat pedig országos döntőbe jutott.
Látogatócsúcs volt a DExpón!
Minden eddigi rekordot megdöntött az idei DExpo. A Debreceni Egyetem középiskolásoknak rendezett nyílt napjain 5410 reménybeli hallgató ismerkedett az intézmény kínálatával.
Doktorrá fogadom…
Az egyetemi doktoravatás 100 éves évfordulóján tartotta idei hagyományos őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét november 26-án a Főépület Aulájában a Debreceni Egyetem.
Informatikai innováció a GTK-n
Mesterséges érzékelés, üzleti intelligencia – többek között ezekben a témákban tájékozódhattak az érdeklődők pénteken Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) Alkalmazott Informatikai Napján.
Közvetlen kapcsolat Debrecen és Eperjes között
Több mint huszonöt évre visszanyúló szakmai kapcsolat alapozta meg, hogy az Eperjesi Egyetem rektorát, Kónya Pétert díszdoktorrá avatja a Debreceni Egyetem.
FM90: Jubilál a Zeneművészeti Kar
Koncerttel ünnepli a felsőfokú zeneoktatás 50. évfordulóját a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Részletek Duffek Mihály dékántól a Campus Rádióban.
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.