Honvédelmi nap az egyetemen
Lézerfegyver, vadászgép-szimulátor, térzene, védelempolitikai roadshow várta a honvédség iránt érdeklődő fiatalokat kedden a Debreceni Egyetemen. A honvédelmi nap alkalmából az intézmény és a Honvédelmi Minisztérium vezetői oktatási-kutatási együttműködési megállapodást írtak alá.
3D műtét a Science Caféban
Egy igazi 21. századi műtéti eljárás, a 3D megoldások alkalmazásának rejtelmeit ismerhetik meg az érdeklődők, ha ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café tanévnyitó programjára.
Díjat kapott az egyetem kutatója
Rangos szakmai elismerésben részesült a Debreceni Egyetem professzora, Ádány Róza. Az egyetemi tanár az Egészségügyi Világszervezet (WHO) múlt héten megtartott, 69. regionális bizottsági ülésén vehette át a díjat Koppenhágában.
Tudományról könnyedén, közérthetően
A Kutatók Éjszakáján – szeptember 27-én – ismét megnyitja kapuit a nagyközönség előtt a Debreceni Egyetem. Idén az intézmény négy városban (Debrecen, Nyíregyháza, Szolnok, Hajdúböszörmény) lévő campusain több mint 150 különleges programmal várja az érdeklődőket.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Hat előadással várja az érdeklődőket az őszi félévben a Debreceni Egyetem harmadik missziós tevékenységéhez illeszkedő speciális képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadás október 4-én, pénteken lesz 16 órától Matematikai érdekességek címmel.
Közös modell egyetemi klinikáknak
A Debreceni Egyetem is tagja lett az Egyetemi Klinikák Tanácsának, amely a hazai orvos- és egészségtudományi egyetemek, valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium részvételével alakult meg. A cél az orvosképzés gyakorlati szempontú fejlesztése, a K+F-teljesítmény fokozása.
MÜZLI - újra profiktól tanulhatnak
A most induló félévben is a hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai segítik a Debreceni Egyetem hallgatóit a legkorszerűbb gyakorlati tudás megszerzésében. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet 4 kurzust indít, az első előadást Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
Science Café - tudományról könnyedén
Az előadássorozat az indulása óta eltelt hét év alatt csaknem 100 előadás keretében népszerűsítette közérthető, olykor játékos formában az intézmény falain kívül a Debreceni Egyetem legújabb, legfrissebb és legérdekesebb tudományos eredményeit.
Tíz éve népszerűsítik az MTMI-pályát
A város, a Debreceni Egyetem, az Agóra és az NI Hungary Kft. közösen ünnepelte a vállalat tíz éves Mentor Programját csütörtökön. A rendezvényen az oktatók felelősségéről beszélt az egyetem műszaki innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettese, Ailer Piroska.
Kiváló sportolókat, kutatókat díjaztak
A kiemelkedő sportteljesítményt nyújtó hallgatókat köszöntötték a Debreceni Egyetem monumentális tanévnyitó stadionshow-ja, a yoUDay keretében rendezett ünnepségen a Nagyerdei Stadionban, ahol idén első alkalommal kutatói ösztöndíjakat is átadtak.