Rendhagyó szakmai nap a TTK-n
Rekordszámú vállalati partner és több mint 600 hallgató részvételével rendezte meg a TTK Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A járványhelyzet miatt idén ez a rendezvény is az online térbe költözött.
Zenélve mesélnek a zeneművészek
Újabb tartalommal bővült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Youtube-csatornája. Ezúttal az Ifjúsági élménykoncertek egyik előadását töltötték fel az internetre. A járványhelyzetben és az azt követő időszakban is fontos szerepet szán majd a kar a videómegosztónak.
Informatikai Szakmai Napok a felhőben
Szakmai előadásokkal, vállalati partnerek bemutatkozásával, próbainterjúkkal, valamint újdonságként tematikus képzésekkel várja a hallgatókat és az érdeklődő középiskolásokat a Debreceni Egyetem Informatikai Kara az 23. Informatikai Szakmai Napokon.
TTK Szakmai Nap online
Leendő munkaadóikkal találkozhatnak a Természettudományi és Technológiai Kar hallgatói az idei online TTK Szakmai Napon. Az április 8-ai rendezvényen nemzetközi pénzügyi vállalatok kerekasztal-beszélgetésen vitatják meg, hogy természettudományos diplomával miért érdemes náluk tervezni a jövőt.
Újra összecsapnak a konzolosok
Meghirdette a University Electronic Games konzolverseny második szezonját a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A versenyen a legnépszerűbb és legújabb számítógépes játékokon küzdhetnek meg egymással a játékosok.
OTDK: agrárszekciós eredmények
A járványhelyzet miatt az online térben rendezték meg az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Agrártudományi Szekcióját március 29. és 31. között. A Debreceni Egyetemet képviselő hallgatók több mint fele díjat nyert.
31 már
Bács Zoltán: a modellváltással többre lehetünk képesek
A modellváltás kapcsán az M5 csatorna vendége volt Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja. Az egyetemi vezető szerint a változásból csak profitálhat az intézmény, hiszen olyan piaci szerepvállalás és innovációs fejlődés előtt áll az egyetem, amelyre eddig kevésbé volt lehetőség.
31 már
Mekkora családban élnek a patások?
A párosujjú patások szociális szerveződésének alakulását, a befolyásoló tényezőket vizsgálták a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék kutatói. Az eredményeket a neves evolúcióbiológiai lapban, a Journal of Evolutionary Biology-ben publikálták.
29 már
Egyetemisták a környezet védelméért
ÖkoEstet szervezett a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottsága, hogy megválaszolják a környezet védelmével kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
25 már
Megjelent az új Egyetemi Élet
Debrecen lehet a jövőben a hazai vakcinagyártás központja – olvasható az egyetemi magazin friss számában, amely egyebek mellet Kozák Luca, a Debreceni Egyetemen tanuló atléta jövő évi terveiről is ír, valamint felidézi az intézmény Kassai úti campusának történetét.