Szénhidrátokkal a fertőzések ellen
A baktériumok elleni védekezésben jelenthet előrelépést a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése. Olyan vegyületeket állítottak elő, amelyek megakadályozhatják a kórokozók által okozott fertőzés kialakulását. Eredményeiket a „Chemistry – A European Journal” szaklapban publikálták.
Adomány a korszerű gyermekellátásért
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika intenzív és koraszülött intenzív osztályának eszközparkját fejlesztik a Tranzit-Ker Zrt. idei kétmillió forintos adományából. A vállalat 2011 óta minden évben hozzájárul a betegellátás körülményeinek javításához.
Jótékony labdarúgók
Sportszeradomány-gyűjtést hirdetett az erdélyi Kissolymosi Általános Iskola tanulói javára a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete, a DEAC és a Sinter FC közösen. A felajánlásokat december 11-ig várják.
Hallgatók a társadalmi kihívásokról
Az innovációs kompetenciákról és a társadalmat érintő kihívásokról végzett felmérést 1004 hallgató online kérdőíves megkérdezésével, pályázati forrásból a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Politikatudományi és Szociológiai Intézete.
Képzésfejlesztés nemzetközi alapokon
A gépjármű mérnöki képzés területén megvalósuló oktatási együttműködésről is tárgyalt a hamburgi egyetem (HAW) képviselőjével Csernoch László rektorhelyettes a CARPE nemzetközi konzorcium múlt heti, brüsszeli tanácskozása során.
Zenés Science Café
„A zene fejlődése kezdetektől napjainkig” címmel hallhatnak előadást az érdeklődők az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café évzáró rendezvényén szerdán.
Debreceni trombitás sikerek
Elhozták a harmadik helyezést, a különdíjat és egy dicséretet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatói a Varasdy Frigyes 10. Országos Egyetemi Trombitaversenyről. A zsűri elnöke maga Varasdy Frigyes trombitaművész volt.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Közösen az európai kutatásokért
Az európai tudományegyetemek stratégiai szövetsége, a CARPE-hálózat képviselőit látta vendégül kétnapos workshop keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, valamint a Szociológia és Szociálpolitika Tanszék.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.