Tudományos kitüntetéseket adtak át
Három professzor kiemelkedő munkáját ismerték el emlékéremmel a Debreceni Egyetemen május 27-én. Kappelmayer Jánost a diagnosztikai, Berta Andrást a műtétes klinikai, Balla Józsefet pedig a kísérletes orvostudomány területén elért eredményeiért tüntették ki.
Aktualitások a térinformatikában
Az e-közigazgatás legújabb fejlesztéseiről, a rendőrségi térképtárról, a drónfelvételek feldolgozásáról, a térinformatika hidrológiai alkalmazásáról is szó lesz többek között a 10. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon, amely csütörtökön kezdődött a Debreceni Egyetemen.
Díjazott nyíregyházi kutató
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének PhD-hallgatója, Hanász Alexandra nyerte el idén a Bognár József Közgazdasági-kutató Alapítvány második helyezettjének járó díját. A fiatal kutató édesburgonya-genotípusokat vizsgált növényházi körülmények között.
Időskori aktivitás a Science Caféban
„A rendszeres fizikai aktivitás és sporttevékenységek immunológiai hatásai időskorban” címmel Papp Gábor, a Sporttudományi Koordinációs Intézet laborvezető orvosa tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának szezonzáró rendezvényén.
Sürgősségi fórum Debrecenben
A sürgősségi betegellátás hazai szaktekintélyeinek részvételével tartottak sürgősségi orvostani fórumot május 17-18-án a Kölcsey Központban. A kongresszuson emlékplakettel tüntették ki Szilvássy Zoltánt, a Debreceni Egyetem rektorát és több klinikai vezetőt.
Fókuszban a fémorganikus katalízis
Nemzetközi tudományos tanácskozással köszöntötték a fizikai kémia jeles professzorát, Joó Ferencet 70. születésnapja alkalmából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar, a Kémiai Intézet és a Fizikai Kémiai Tanszék vezetői, kollégái, pályatársai.
Címlapon a debreceni kémikusok
A korábbinál egyszerűbb módon előállítható, és hatékonyabban felhasználható glikomimetikumokat hoztak létre a Debreceni Egyetem vegyészei. A gyógyszeriparban is hasznosítható vegyülettípus szintetizálásáról szóló kutatást a neves New Journal of Chemistry a címlapján közölte.
Ápolók kongresszusa Nyíregyházán
A kiterjesztett hatáskörű ápolás mesterképzés, az ápolói életpályamodell és a nemzeti ápolásügyi stratégia kérdései a legfontosabb témái annak a konferenciának, amely csütörtökön kezdődött Nyíregyházán. A találkozót idén a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara szervezte.
Színházi csemege - angol nyelven
Hazai és külföldi színjátszó csoportok közreműködésével rendezi meg május 16-18. között a Debreceni Egyetem és Debrecen város Önkormányzata a Csokonai Színház közreműködésével a 11. Angol Nyelvű Színjátszó Találkozót.
Új lencsefajták – ősszel vethetők
Európában elsőként nemesített és regisztrált őszi lencsefajtákat a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete. Két új télálló fajta, a „Pinklevi” és a „Rézi” kapott állami elismerést.