11 feb
Egzotikus nyelvek a Nyári Egyetemen
Kevesek által beszélt, ritka nyelveket is elsajátíthatnak az érdeklődők a Debreceni Nyári Egyetemen. A jelentkezéseket február 19-ig fogadják, a kurzusok a hónap végén indulnak.
06 feb
Miért pont iDE?
Minőségi képzés, tehetséggondozás, kedvező árú, igényes kollégiumi férőhelyek, szociális juttatások, tanulmányi és külföldi ösztöndíj-lehetőségek – a Debreceni Egyetemen mindenki megtalálja a számára legkedvezőbb utat a piacképes diplomához.
05 feb
MÜZLI - A legjobbaktól tanulhatnak
A hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai adják át ipari tapasztalataikat a Debreceni Egyetem hallgatóinak. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első kurzusai a 2018/19-es tanév második félévében indulnak.
04 feb
"Taní-tani" – nem középiskolás fokon
Igazi sikertörténet a Debreceni Egyetem életében az új típusú, osztatlan tanárképzés. Az indulás óta eltelt öt év alatt megduplázódott a hallgatók száma. A legnépszerűbb szak a történelem, amelyet az angol- és testnevelőtanár képzés követ a dobogón.
01 feb
Megizzasztottuk Berki Krisztiánt
Hiába neveztek el róla tornaelemet, hiába az olimpiai bajnoki cím, a mikroökonómia tanár még tőle is tud nehezet kérdezni. A félévi vizsgák apropóján beszélgettünk a Debreceni Egyetem világbajnokságra és szakdolgozatírásra készülő hallgatójával, Berki Krisztiánnal.
31 jan
Duális képzés az Egészségügyi Karon
Tanulás, munka, ösztöndíj és fizetés – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem új duális képzése, amelyet az Egészségügyi Kar indít szeptembertől szociális munka alapszakon. Az ország különböző pontjain található 10 gyakorlati helyre összesen 12 hallgatót várnak.
30 jan
Mérnökképzés az ipar szolgálatában
Korszerű, a legújabb technológiákat felvonultató laborokkal, folyamatosan megújuló képzésekkel, 7 alap- és 7 mesterszak, valamint több szakirányú továbbképzés széles kínálatával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
29 jan
A távérzékelés gyakorlati kérdései
Távérzékelt adatok feldolgozási módszerei címmel szervezett workshopot a Debreceni Egyetem Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszéke, valamint a 2018 nyarán létrehozott Távérzékelési Szolgáltató Központ. A cél a közös kutatási tevékenység erősítése.
29 jan
Az életre, az életnek képeznek
Tanulj a hazai gazdaságtudomány legjobb oktatóitól Debrecenben! Új közgazdásztanár mesterszakkal, duális és sporttudományi képzésekkel, valamint felejthetetlen diákévekkel vár a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara.
28 jan
Versenyképes tudás, piacképes diploma
A legkorszerűbb technológiákat felvonultató mérnökképzésekkel és a magas szintű tudást biztosító természettudományi szakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem idén 70 éves Természettudományi és Technológiai Kara.