Science Café - tudományról könnyedén
Az előadássorozat az indulása óta eltelt hét év alatt csaknem 100 előadás keretében népszerűsítette közérthető, olykor játékos formában az intézmény falain kívül a Debreceni Egyetem legújabb, legfrissebb és legérdekesebb tudományos eredményeit.
Kínai évnyitó a Nyári Egyetemen
A Debreceni Nyári Egyetem évek óta folyamatosan bővíti kapcsolatrendszerét a kínai egyetemekkel. A Tiencsini Egyetemről érkezett diákokat tanévnyitó vacsorán köszöntötték.
Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.
Ketrecfoci és sakkverseny
Kétezerötszáz gólya tisztelgett a Debreceni Egyetem Atlétikai Club 100 éves évfordulója előtt. Az elsőéves hallgatók közös sportnapon vettek részt a DEHÖK Gólyatáborában, majd sakkversenyen mérkőztek meg a legjobbak.
Szakmai siker a radiográfiában
A legjobb előadás díját nyerte el a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház két szakembere a Magyar Radiográfusok Egyesületének kongresszusán. Balázs Ervin és Veres Gergő szerint a biztonságos betegellátás érdekében fontos a folyamatos szakmai fejlődés.
Különös éjszaka az egyetemen
A Debreceni Egyetem valamennyi campusa várja a látogatókat szeptember 27-én, a Kutatók Éjszakáján, amelyen szinte minden tudományterület rejtelmeivel megismerkedhetnek az újdonságok és érdekességek iránt fogékony látogatók.
THE-rangsor: tartja helyét a DE
A magyar felsőoktatási intézmények között a harmadik helyen végzett a Debreceni Egyetem a Times Higher Education World University Rankings legfrissebb listáján. A szerda este nyilvánosságra hozott neves nemzetközi rangsorban a DE a 800-1000 kategóriában kapott helyet.
Canada(ka)land
Kétszer is színpadra lépett a Halmi Gábor által rendezett Übü FC című produkcióval a kanadai Saint John városában (New Brunswick tartomány) a Debreceni Egyetemi Színház Vígkarma Társulata augusztus 26. és szeptember 1. közötti turnéja során.
2500 gólya táborozott az egyetemen
Campusbejárások, tájékoztatók, csapatépítő feladatok, élményfürdőzés, vetélkedők, túrák, koncertek. Idén is népszerű volt a Debreceni Egyetem gólyatábora. Az elsősök a sportnapon a DEAC szakosztályait is megismerhették.
Megújul az Egyetemi templom
Jelentős, csaknem másfél milliárd forintos pályázati támogatásból hat, Debrecenben három – köztük az Egyetemi – templom felújítását végzi el jövő év júniusáig a Tiszántúli Református Egyházkerület.