28 jan
Felfedezők a Science Caféban
„Megérkezett a civilizáció a déli Csendes-óceán lakatlan szigeteire” címmel Radócz László, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növényvédelmi Intézetének vezetője tart előadást a környezetszennyezés hatásairól.
28 jan
Tudományos utánpótlás
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 28 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának konferenciáján.
25 jan
Szélesedik a zenei repertoár
Szeptembertől tovább bővül a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának képzési palettája a mester és a rövid ciklusú képzések terén. Az ország második legnépesebb zenei felsőoktatási képzőhelyén az elmúlt évek fejlesztései révén már profi lemezfelvételek is készülhetnek.
25 jan
Dobogós hely a keresztfélévben
A jelentkezők és a felvett hallgatók számát tekintve is a legnépszerűbb hazai felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a keresztféléves felvételi eljárásban. Februárban 349 új hallgató kezdi meg tanulmányait az intézmény mesterszakjain.
24 jan
Milliárdok a felsőoktatásra
A Debreceni Egyetemen is bemutatta a hazai felsőoktatásban megvalósuló uniós fejlesztéseket az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tárca által indított országos roadshow ötödik állomása a Természettudományi és Technológiai Kar Duális Képzési Információs Napja volt.
23 jan
A népegészségügy teljes spektruma
A Debreceni Egyetemen működik a hazai felsőoktatás történetében elsőként megalakult és máig egyetlen Népegészségügyi Kar. Egészségpszichológia és komplex rehabilitáció mesterdiplomát az országban kizárólag itt lehet szerezni.
23 jan
Egyetemi díjazott a kultúra napján
Debrecen Kultúrájáért Díjat vehetett át kedden, a magyar kultúra napján a Déri Múzeum Munkácsy-termében rendezett ünnepségen Váradi Judit zongoraművész, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának egyetemi docense.
21 jan
Újdonságokkal erősít az EK
Duális képzés szociális munka alapszakon, védőnő szak levelező tagozaton – újdonságok a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. Európai színvonalú képzés és kiváló elhelyezkedési esély vár a nyíregyházi campus leendő hallgatóira.
21 jan
Orvosképzés 21. századi módra
Az orvostudomány állandó fejlődéséhez, a diagnosztizálás és a gyógyítás forradalmi felfedezéseihez igazodó képzés, hazai és nemzetközi szinten elismert diploma, high-tech skill laborok, hallgatóbarát campus – ezt nyújtja a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
18 jan
Gazdasági évindítás 2019
Mintegy 220 vendég előtt mutatta be a Debreceni Egyetem tavalyi eredményeit és jövőbeni terveit Bács Zoltán kancellár a Gazdasági évindító partnertalálkozón. Az eseményen címzetes egyetemi tanári címet vett át a Szenátus döntése alapján Szepsy István mádi borász.