A végzősök hete
A Gazdaságtudományi, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar csaknem ötszáz végzőse írta tovább a több mint négy évtizedes hagyományt, és búcsúztatta a Debreceni Egyetemen töltött éveit sárgulással.
A közgazdaságtan reformja
A régió gazdaságfejlesztésében is jelentős szerepet kaphat a Debreceni Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank közötti együttműködés keretében létrejövő MNB Tanszék. A közös célokról tartott előadást csütörtökön a jegybank szakembere a Gazdaságtudományi Karon.
Rezíliencia – az új kihívás
„Intézményi kihívások és válaszok a változó felsőoktatás követelményeire” címmel rendezett műhelykonferenciát csütörtökön a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
Extrém egyetemi sportnap
Tabata, SMR, boulder, piloxing – különleges mozgásformákat próbálhattak ki a Debreceni Egyetem hallgatói szerdán az Unifitben. Az első extrém egyetemi sportnapon triál- és ügyességi kerékpárpálya is várta a vállalkozó kedvű fiatalokat.
Kétmilliárd forint kutatásra
Az inzulinrezisztenciához, a járműiparhoz és az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos tevékenységre költhet kétmilliárd forintot a Debreceni Egyetem. Az intézménynek ítélték a legtöbb támogatást a hazai egyetemek és kutatóintézetek közül az idei Tématerületi Kiválósági Programban.
Debrecen Drive – minden, ami gurul
A Debreceni Egyetem járműiparhoz kapcsolódó képzéseit és kutatásfejlesztési tevékenységét is megismerhetik az érdeklődők Debrecen új járműipari seregszemléjén. A Debrecen Drive május 25-én és 26-án várja a látogatókat a Nagyerdei Stadionban és környékén.
Debreceni szakemberek elismerése
Akadémiai Díj, Arany János-életműdíj, új akadémikusok kinevezése – a Debreceni Egyetem több kiváló oktatója, professzora részesült elismerésben a Magyar Tudományos Akadémia 191. közgyűlésén, ahol bemutatkozott az MTA jóváhagyásával megalakult Fiatal Kutatók Akadémiája.
Jógával a stressz ellen
Akár a Debreceni Egyetem stresszkutatásában is szerepet kaphat az a többezer éves mozgásforma, melyet az intézmény hallgatói is kipróbálhattak kedden. A nemzetközi jóganap keretében szervezett ingyenes órán megtelt a DESOK.
Rekordszámú díjazott az OTDK-n
A Debreceni Egyetem hallgatói minden korábbi eredménynél sikeresebben szerepeltek az idei, március 21-április 26. között rendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
„Tavaszi Szél tudást áraszt”
A Debreceni Egyetemen rendezték meg idén a XXII. Tavaszi Szél konferenciát, mely Magyarország egyik legjelentősebb tudományos találkozója. A többszáz doktorandusz és fiatal kutató három nap alatt több mint hatszáz előadást tartott.