14 jan
Emberségre, segítésre nevelnek
Egyedülálló ösztöndíjakkal, korszerű skill laborokkal és duális képzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A segítő szakmák iránt érdeklődők január 16-án nyílt napon tájékozódhatnak továbbtanulási lehetőségeikről.
13 jan
Educatio Szakkiállítás
Idén is nagy sikert aratott a Debreceni Egyetem az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A háromnapos rendezvényen több ezer felvételizőt vonzott standjához színes szakkínálatával hazánk egyik legnagyobb felsőoktatási intézménye.
10 jan
Újabb öt évig szól a Campus Rádió
Engedélyt kapott a Médiahatóságtól a Campus Rádió arra, hogy folytassa a működését. A népszerű rádióállomás a következő években is jelen lesz a debreceni egyetemisták és a helyi rádióhallgatók életében, ráadásul megújult, izgalmasabb arculattal.
08 jan
Felvételi 2020 – iDE várunk!
A nemzetközi rangsorokban is előkelő helyen szereplő Debreceni Egyetem hazánkban az egyik legszélesebb képzési kínálattal, 197 szakkal, köztük 6 új képzéssel várja a felvételizőket. Miért érdemes még iDE jelentkezni? Az intézmény vezetői elárulták.
07 jan
Újabb okostankönyv segíti a tanulást
A második olyan tankönyvet jelentette meg a Debreceni Egyetem, amely az innovatív librAR technológia alkalmazásával multimédiás eszközzé alakítható. Az orvostanhallgatók a legújabb kiadványból mindent megtudhatnak a szív és a verőerek betegségeinek korszerű ellátásáról.
Bravúros egyetemi klarinétos siker
Huszonnégy tehetséges zenész vett részt a XV. Országos Klarinétversenyen a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Az egyetem hallgatói nem csak a szakmai zsűri, de a kötelező darab szerzőjének elismerését is kivívták.
Címlapon a GYTK kutatási eredménye
A szénhidrátalapú gyógyszerek hatékonyabb előállításához járulhat hozzá a Debreceni Egyetem kutatóinak módszere. A Gyógyszerésztudományi Kar szakembereinek eredményét címlapon publikálta a Chemistry - A European Journal című nemzetközi tudományos folyóirat.
A jövőd itt kezdődik!
Szerkezet-építőmérnök, nemzetközi tanulmányok, járműmérnök, marketing, ének-zene tanár – új képzésekkel és új kisfilmmel csábítja a felvételizőket a Debreceni Egyetem. Indul a 2020-as felvételi – nézz be hozzánk, segítünk a döntésben!
Gyires Bélára emlékeztek
A Matematikai és Informatikai Intézet meghatározó professzorára, a Valószínűségszámítás és Alkalmazott Matematika Tanszék alapítójára emlékeztek pénteken a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rendezvény keretében díjakat adtak át, és tudományos előadásokat tartottak.
Gáláztak a Zeneművészeti Karon
Harminchárom tehetséges fiatal zenész lépett színpadra vasárnap este a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében, és mutatta be, mit tanult a könnyűzenei kurzus negyedik szemeszterében.