Határon átívelő kapcsolat
A két intézmény között kialakított kiváló együttműködés elismeréseként kapott kitüntető oklevelet Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemtől.
Minőségi ugrás az orvosképzésben
Egy országos program részeként 800 millió forint pályázati forrásból fejlesztik a szimulációs oktatást a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Az eszközpark tüneteket produkáló, élethű betegszimulátorokkal és egy 3D-s anatómiai táblával is gazdagodott.
Végső búcsú
Életének nyolcvanhetedik évében elhunyt Frieder W. Lichtenthaler szénhidrát kémikus, az MTA tiszteleti tagja, a Debreceni Egyetem díszdoktora.
„Lépést tartunk a változásokkal”
Ismét elnyerte a Minősített Könyvtár címet a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára. Az intézményvezető szerint az elismerés annak is szól, hogy igyekeznek a 21. századi elvárásokhoz igazítani a könyvtári szolgáltatásokat.
Úttörők lesznek hazájukban
Európában egyedülálló nemzetközi mesterképzést kínál a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az egészségügyi szociális munka szak 2017-ben debütált és már most nagyon népszerű.
DExpo – minDEn, ami egyetem!
Több ezer középiskolás szerzett már személyes tapasztalatot a Debreceni Egyetem szerdán kezdődött kétnapos beiskolázási rendezvényén, a DExpón, amelyre az intézmény iránt érdeklődő, leendő egyetemistákat várják a szervezők.
iTT Kutathatsz!
Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon mutatta be szerdán a továbbtanulás előtt álló diákoknak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara, hogy milyen érdekes témákkal foglalkozhatnak, illetve milyen karrierlehetőségek várnak rájuk a TTK-s diplomával.
A DEAC család az Egyetemi Életben
A Debreceni Egyetem Atlétikai Club sportolóival a címlapon megjelent az Egyetemi Élet legújabb száma, amelyben bemutatják a sportklub szakosztályait. Az újságban emellett az intézménnyel kapcsolatos legfontosabb hírekről, eseményekről is olvashatnak.
Tehetségből fiatal kutató
A Debreceni Egyetem 47 doktorandusza, köztük 16 külföldi PhD-hallgató mutatta be cikktervezetét a Gazdaságtudományi Kar Ihrig Károly Gazdálkodás- és Szervezéstudományok Doktori Iskolájának pénteki konferenciáján.
A növényvilág vándorai
Milyen szerepe van az embereknek a növényi magvak terjedésében? Erre a kérdésre is választ kaphatnak az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozata, a Science Café soron következő előadásán.