Sportos héttel indul a vizsgaidőszak
Agytekervényeket felfrissítő programokkal készíti fel a hallgatókat testben és lélekben a következő hetek „megpróbáltatásaira” a Debreceni Egyetem. Kedden indiai jógamester, szerdán pedig extrém sportok várják ingyenesen diákokat.
Science Café: beszédre „hangolva”
A technika fejlődése számtalan lehetőséget nyújt a kapcsolatteremtésre, azonban az emberi hang változatlanul, mint a kommunikáció fő eszköze szerepel a repertoárban. Ezt a témát járja körül az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
Elismerés a tehetséggondozásért
A Debreceni Egyetem kiemelt partnere, az intézmény Tehetségsegítő Tanácsa által jelölt Diehl Aviation Hungary Kft. regionális kategóriában elnyerte a Genius Loci – Vállalatok és vállalkozók a tehetségekért díjat.
Ízek egyeteme
Négy kontinens legfinomabb ételeit kóstolhatták meg azok, akik ellátogattak pénteken az Egyetem térre. A 14. International Food Day-en a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói adtak kóstolót nemzeti gasztronómiájukból és kultúrájukból.
Elismerés az egyetem sportolóinak
Tíz fiatal sportoló, köztük a Debreceni Egyetem nyolc hallgatója kapott ösztöndíjat a megyei önkormányzattól. A diákok nemcsak a sportban, hanem a tanulásban is kiemelkedő teljesítmény nyújtanak.
Kossuth Gyakorló: tehetségek iskolája
Boszorkánykonyha, tűzfészek, észélező - különleges programokon mutatkoztak be a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának tehetséges diákjai hétfőn.
Elismerés az egyetem szakembereinek
Bartha Elek, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese és Forisek Péter, a Történelmi Intézet docense kapta a „Gyomaendrőd Tudományos Életének Fejlesztéséért” díjat. Az elismerést a XVI. Gyomaendrődi Néprajzi Tudományos Konferencián adták át.
Sikeres debreceni OTDK
Eredményesen szerepeltek, több mint 60 díjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján. Az intézményben rendezett versenyen több mint 700 diáktudós vett részt.
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Szépségtanácsok a Science Caféban
„Betegség-e a pattanásos bőr?” címmel Törőcsik Dániel bőrgyógyász tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában, a Science Café soron következő rendezvényén, április 24-én, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.