24 feb
Új eljárás az önvezető autókhoz
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
23 feb
Új hatóanyagokkal a koronavírus ellen
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.
22 feb
A Klinikai Központ kiválóságai
Átadták a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kiváló Dolgozója Kitüntetést és Jutalomdíjat. Tíz egészségügyi szakdolgozó kiemelkedő munkáját ismerték el pénteken, a magyar ápolók napja alkalmából rendezett ünnepségen.
19 feb
Új atmoszféra az egyetemi színháznál
Inspiráló külső térrel gazdagodik a Debreceni Egyetem zenés színháza, az oDEon. A Böszörményi úti épületben egy olyan műhelyt is kialakítottak, ami fontos részévé válhat a közösségi életnek. Az új művészeti központban tanulhat, alkothat a színjátszók következő generációja.
19 feb
Új képzés a sportos jövőért
Sportalapozó, mozgásfejlesztő óvodapedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzési szak létrehozásáról írt alá együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara az Ovi-Sport Közhasznú Alapítvánnyal. Egy új oktatópályát is építenének a kar területén.
18 feb
Távoktatás nemzetközi szinten
Közös magyar-amerikai virtuális nyelvtanulási programot és nyelvészeti kutatószemináriumot indít tavasszal a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és az amerikai Indiana Egyetem. A programban 37 elsőéves, alap-, tanár- és mesterszakos hallgató vesz részt.
17 feb
Sikeres gépészképzés a MK-n
Ebben a félévben is meghirdette a CAM rendszerek megismerésére irányuló, gyakorlatorientált tantárgyát a tavalyi sikeres, első kurzus után a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Manz Hungary Kft.
16 feb
„Hét éve a modellváltásra készülünk”
A Debreceni Egyetem modellváltásának körülményeiről, az állam által alapított egyetemi vagyonkezelő alapítvány létrehozása nyomán felmerült kérdésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár az unilife.hu felsőoktatási portálnak adott interjúban.
15 feb
Fiatal tudósok versenyeztek
Három nap alatt 275 előadás hangzott el a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi TDK (Tudományos Diákköri Tanács) idei, online megrendezett konferenciáján. A legjobbak az áprilisi OTDK-n képviselik az egyetemet.
10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.