Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Adatbázisok a természetvédelemért
Szuperszámítógép-kapacitást nyert el a European Open Science Cloud (EOSC) pályázatán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának OpenBioMaps rendszere. A biológiai adatbáziskezelőt az ország számos nemzeti parkja és kutatóintézete használja a fajok terjedésének elemzésére.
Konzolbajnokot avattak a Buzánszkyn
Az ország legnagyobb egyetemi kispályás futballbajnokságát ezúttal a FIFA videójátékon bonyolították le, ezzel együtt pedig az ország legnagyobb egyetemi konzolbajnokságát is megrendezték.
Mit hallanak a növények?
A növényeket a környezetükből folyamatos ingerek érik, melyekre a növényeknek reagálnia kell. A Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai azt kutatják, hogyan befolyásolja az ultrahang a növények fejlődését.
Megújul a Dóczy utcai sportkomplexum
A Learning Center szomszédságában a sporttelep SportCampussá fejlődik a Dóczyn, idén a lelátó, jövőre pedig a DEAC-pálya épületei is kibővülnek.
Mediterrán kínálat a Nyári Egyetemen
Idén nyáron a magyar mellett spanyol, portugál, olasz és török nyelvtanfolyamokat is kínál a Debreceni Nyári Egyetemen. Az online formának köszönhetően a képzésekbe lakóhelytől függetlenül bárki bekapcsolódhat.
Zárjuk közösen a tanévet!
A koronavírus miatt kialakult helyzetben rendkívüli tanévet zár a Debreceni Egyetem. Az intézmény a körülmények ellenére is szeretné emlékezetesen búcsúztatni végzőseit a Nagyerdei Standionban tervezett közös ünnepségen. A hallgatói igények alapján döntenek majd a program megrendezéséről.
Tisztújítás a DEHÖK-nél
Új elnököt és vezetőséget választott a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A DEHÖK új elnöke Csont István lett, aki Bognár István Ádámot váltja és két évig tölti majd be a pozíciót.
Jövőbemutató kutatások
A Debreceni Egyetemen működő MI-Tudásközpont mesterséges intelligenciára épülő kutatásairól számoltak be a szakemberek az intézmény és a Microsoft keddi közös tájékoztatóján. Az egyetemen a klinikai kutatástól a természettudományi vizsgálatokig számos területen alkalmazzák a korszerű megoldásokat.
Debreceni professzor megbízása
A Magyar Telekom Nyrt. a vállalat Felügyelőbizottsága és Audit Bizottsága elnökévé nevezte ki 2020. június 10-ei hatállyal Borbély Attilát, a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Sportgazdasági és -menedzsment Intézet egyetemi tanárát.