08 júl
MinDEn, ami egyetem - a Campuson is
Több mint 1200 négyzetméteren 30 tudományos stand és 40 színpadi program várja a résztvevőket a Campus Fesztivál „okos” fesztiválhelyszínén, az Egyetem Téren. Az egyetemi helyszín mellett Campus Art és Campus Kid is várja az érdeklődőket.
05 júl
Új dékán az Informatikai Kar élén
Adattudományi képzések indítása, a jármű- és egészségiparhoz kapcsolódó informatikai kutatások ösztönzése, szolgáltató jellegének erősítése, a minőségi alapkutatás támogatása is az új kari vezető tervei között szerepel. Hajdu András július elsejével vette át az Informatikai Kar irányítását.
05 júl
Európa legjobbjai közt az oktatásban
Elsőként került fel, és rögtön dobogós lett a hazai intézmények között a Debreceni Egyetem a Times Higher Education oktatási kiválóság alapján készített Europe Teaching Rankings 2019 listáján. A rangsor 18 európai ország 258 felsőoktatási intézményét vizsgálta.
02 júl
Egyetem Tér a Campus Fesztiválon!
Minden eddiginél több egyetemi szervezet pályázott, hogy bemutatkozhasson a Campus Fesztiválon az Egyetem Téren, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszínén. Az idei Campuson a jelentkezők közül a 30 legizgalmasabb programot kínáló egyetemi egység "fesztiválozik."
02 júl
Kitüntetés az áldozatos munkáért
A Debreceni Egyetem több, az egészségügyben dolgozó szakembere is miniszteri kitüntetést vehetett át a Semmelweis-nap alkalmából. Az elismeréseket Kásler Miklós miniszter és Horváth Ildikó államtitkár adta át hétfőn a Pesti Vigadóban.
01 júl
Ízelítő a kutatói munkából
Az ország 47 középiskolájából érkeztek diákok a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának nyári táborába, ahol egy hétig ismerkednek a tudományos tevékenység mozzanataival, valamint a kar kutatási és képzési kínálatával.
01 júl
Elismerés a legjobbaknak
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem négy oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Scientia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény ugyancsak négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács.
Támogatás a legkiválóbbaknak
A Debreceni Egyetem 20 fiatal munkatársa részesült támogatásban a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíj pályázatán, amelynek célja az ifjú kutatók tudományos pályakezdésének támogatása.
Új „Lendület” a kutatómunkához
Két újabb – egy orvostudományi és egy ökológiai – Lendület kutatócsoport alakul a Debreceni Egyetemen az eddig már sikeresen működő tíz mellett. A Magyar Tudományos Akadémián csütörtökön hirdették ki a 16 nyertes pályázót, akik összesen 540 millió forintos támogatásban részesülnek idén.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.