Tudósokat és mérnököket toboroztak
iTT Kutathatsz! címmel Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon várták a felvételire készülő középiskolásokat a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. Több száz diák ismerkedett meg a kar képzési kínálatával, kutatásaival és az előttük álló karrierlehetőségekkel.
Miért jó debreceni diáknak lenni?
Újabb állomásához érkezett a Debreceni Egyetem beiskolázási programja. Szerdán és csütörtökön több mint hatezer középiskolás, leendő egyetemista ismerkedhet meg a DExpón az intézmény oktatási-, nyelvtanulási, tudományos, sport- és szabadidős kínálatával.
Tejtermékből probiotikum
A Mongol Állattudományi Egyetem professzora, Demberel Shirchin tartott előadást hétfőn a Debreceni Egyetemen. A szakember azt mutatta be a hallgatóknak, hogy a mongol pásztorok által előállított erjesztett tejtermékek hogyan alkalmazhatók a probiotikumok fejlesztésében.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
Sportlétesítményekért Emlékdíj
Rangos elismerésben részesült a Debreceni Egyetem. A Sportlétesítmények Magyarországi Szövetsége a sportlétesítmények fejlesztése terén végzett munkájáért adományozott kitüntetést az intézménynek.
Beck Mihályra emlékeztek
Emléktáblát avattak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar kémiai épületének előcsarnokában a 90 évvel ezelőtt született nemzetközi hírű vegyészprofesszor, akadémikus, a DE professor emeritusa, Beck Mihály emlékére.
DExpo – minDEn az egyetemről
A felvételi döntés előtt álló középiskolások számára idén is megrendezi nyílt napjait, a DExpo-t a Debreceni Egyetem. November 20-21-én az ide látogató végzősök számtalan program segítségével ismerkedhetnek meg az intézménnyel.
A tudomány ünnepe Nyíregyházán
Nemzetközi interdiszciplináris konferenciát tartott a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara november 14-én, a nyíregyházi Megyeházán. Az egyetem, a régió, valamint a kar határon túli partnereinek szakembereitől több mint harminc előadás hangzott el.
Bemutatkozott a „Debreceni modell”
A Debreceni Egyetem Mentálhigiénés Központjának munkájával, eredményeivel, terveivel is megismerkedhettek az érdeklődők a Felsőoktatási Tanácsadási Egyesület (FETA) Diáktanácsadók vándorműhelye záró rendezvényén, amelyet csütörtökön tartottak a Főépület Aulájában.
Adj le dupla kalóriát!
Hozz egy csokit és sportolj ingyen az UniFitben! Jótékonysági gyűjtés indult rászoruló gyerekek számára, melynek keretében egy alkalommal térítésmentesen használhatják a fitnesz részleget azok a hallgatók, akik még nem jártak a centrumban.