Csodás egyetem
A Debreceni Egyetem Főépülete és hallgatói is szerepet kaptak a 2020-as Csodás Magyarország kampányfilmben. A Magyar Turisztikai Ügynökség megbízásából készült alkotás már elérhető a youtube-on.
Informatikai Szakmai Napok a felhőben
Már az első napon több mint 300 résztvevője volt az őszi Informatikai Szakmai Napoknak. A járványveszély miatt online formában tartott rendezvény két napja alatt több mint 30 előadást hallhatnak az informatika aktualitásai iránt érdeklődők.
Rangos állami elismerés
Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora és Fülesdi Béla, a DE Általános Orvostudományi Kar professzora. Az átadóünnepséget hétfőn tartották a fővárosban, a Pesti Vigadóban.
A legjobb gyakorlógimnáziumok között
Kilenc helyet javított tavalyi pozíciójához képest a Debreceni Egyetem gimnáziuma az ország középiskoláinak rangsorán. A DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája az összesített százas listán a 19. helyre lépett elő, míg a gyakorlógimnáziumok között az ötödik helyen végzett.
Megjelent az új Egyetemi Élet
Már a Debreceni Egyetemen is tesztelnek koronavírus elleni szert. Milyen döntéseket hozott a Debreceni Egyetem Szenátusa, kik az egyetemi PolgáRock, illetve hogyan vélekedik a rajongókról és a példaképekről Ördög Nóra és Nánási Pál – egyebek mellett ezekről ír az Egyetemi Élet októberi száma.
Professzorok miniszteri elismerése
A Debreceni Egyetem két egyetemi tanára az agrárminiszter kitüntetését vehette át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. Csapó János és Kátai János professzor több évtizedes oktatói és kutatói tevékenységét ismerték el a díjjal.
Városi elismerések: az egyetem büszkeségei
A tudomány, a művészet, az egészségügy, a sport területén maradandót alkotó polgárait köszöntötte október 23. alkalmából a városi önkormányzat. Az ünnepi eseményen a Debreceni Egyetem több szakembere is elismerést vehetett át.
„egy sima – egy fordított”
Műfordítói pályázatot hirdet „egy sima – egy fordított” címmel a Debreceni Egyetem Színháza, a DESzínház együttműködve a Csokonai Színházzal és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégiummal. Magyarul eddig még meg nem jelent, az utóbbi 30 évből származó dráma, drámarészlet fordítását várják.
Elismerés a DE mikrobiológusának
A Magyar Mikrobiológiai Társaság Manninger Rezső Emlékéremével díjazták Emri Tamást. A Debreceni Egyetem Molekuláris Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszékének egyetemi docense a gombák stresszválaszainak kutatásával érdemelte ki az elismerést.
Szobrot kapott a legendás professzor
Leleplezték Kozma András szobrát a Debreceni Egyetem (DE) Böszörményi úti campusán kedden. Az egy éve elhunyt egyetemi tanár a DE Gazdaságtudományi Karának iskolateremtő professor emeritusa volt, a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetem egykori rektora.