Aranycsapat a Science Caféban
Minden idők legjobb magyar labdarúgó-válogatottjának története elevenedik meg szerdán „Az Aranycsapat emlékezettörténete” címmel az egyetem tudományos előadás-sorozatában, a Science Café-ban.
Állásbörze – mindent egy helyen!
Aki nem bízza a véletlenre a jövőjét, és tudatosan szeretné építeni karrierjét, mindenképpen ellátogat szerdán a Debreceni Egyetem Állásbörzéjére. A Főépület Díszudvarán több mint 50 cég kínálja lehetőségeit.
Közeleg a felvételi határidő!
A Debreceni Egyetem hét kara hirdet állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzéseket 2019 februárjától. A keresztféléves felvételi eljárásra november 15-én éjfélig lehet jelentkezni a felvi.hu honlapról elérhető e-felvételin keresztül.
Nyílt napok az egyetem gyakorlóiban
Ülj be órára, ismerkedj meg a tanárokkal és kérdezz meg mindent, amit még nem tudsz a Kossuth Gyakorlóról, vagy a Balásházyról! Vár az ország egyik legjobb gyakorlógimnáziuma, a megye és a város legjobb általános iskolája, valamint az egyetem akkreditált tehetségpontja!
Mesés nemzetközi sokszínűség
Hagyományos népviseleteiket és nemzeti táncaikat is bemutatták a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói a számukra szervezett különleges gálaesten, amelyet a debreceni orvosképzés centenáriumi ünnepségsorozatának részeként tartottak október 26-án a HALL-ban.
Kommunikációs kapcsolat Kínával
Együttműködési keretszerződést kötött a pekingi Communication University of China (CUC) és a Debreceni Egyetem. A létrejött megállapodásnak köszönhetően a jövőben hallgatói és oktatói cserelátogatások valósulhatnak meg a médiatudomány területén.
Karrierutak az informatikában
A programfejlesztéstől az adatelemzésen át a rendszerüzemeltetésig – az informatika szinte valamennyi területéről érkezetek vállalatok a 19. Informatikai Szakmai Napokra. A Debreceni Egyetem Informatikai Karának őszi rendezvénye a középiskolásokat is várja.
Kutatásokkal a fenntartható gyepekért
A Debreceni Egyetem, a Szent István Egyetem és az MTA kutatói hazai gyepeken vizsgálták a legeltetés hatásait. Az Ecology and Evolution című szaklapban publikált eredmények szerint a löszgyepek különösen érzékenyek a túllegeltetésre.
Karrierépítés az informatikában
A tanulási módszertantól a gyakornoki programokon át a próbainterjúkig az informatikusi pálya minden állomásához segítséget kapnak a hallgatók a 19. Informatikai Szakmai Napokon, október 29-én és 30-án a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Közösen a kutatáshasznosításért
A Debreceni Egyetem és hat másik hazai felsőoktatási intézmény részvételével alakult meg az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum, mely az egyetemeken zajló kutatáshasznosítási és innovációs folyamatok erősítését tűzte ki célul.