Éremeső az OTDK-n
Taroltak a Debreceni Egyetem hallgatói 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Az ifjú kutatók két első, valamint egy második és két harmadik helyet zsebeltek be a Testnevelés- és Sporttudományi Szekcióban.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Fiatal kémikusok szimpóziuma
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara ad otthont a Fiatal Kémikusok Fóruma első szimpóziumának. A háromnapos tanácskozáson a DE TTK Kémiai Intézetének szakemberei is bemutatják kutatásaikat.
Még többen DEbrecenben!
Továbbra is az ország második legnépszerűbb felsőoktatási intézménye a Debreceni Egyetem - a tavalyi eredményeket túlszárnyalva, csaknem tízezren jelentkeztek első helyen a 2019 szeptemberében induló képzésekre. Legtöbben idén is a Gazdaságtudományi Kart választották.
Debreceni siker a Medikus Kupán
A Debreceni Egyetem hallgatói nyerték az idei Medikus Kupát. A vasárnap zárult rendezvényen több mint háromezren vettek részt. A négy orvosképző intézmény sportolói öt sportágban versenyeztek. Az összesített pontversenyben a debreceniek végeztek az élen.
29 már
Nobel-díjas biokémikusé az uDEsia-díj
Arieh Warshel világhírű biokémikus az első, akinek University of Debrecen Science Impact Award (uDEsia) díjat adományozott a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas kutató Szilvássy Zoltán rektortól vette át a tudományos elismerést március 29-én.
29 már
Kárpát-medencei Romakutatási Fórum
A határon túli magyar ajkú cigányság helyzetének áttekintésére szervezett romakutatási fórumot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszéke az Emberi Erőforrások Minisztériumának felkérésére.
A legjobbak között a Campus
Ismét bekerült a legrangosabb fesztiválok közé a Campus, az európai fesztiválokat minősítő szervezet (EFFE) értékelése alapján. 2017 után másodszor. A négynapos rendezvény leglátogatottabb nappali helyszíne tavaly is a Debreceni Egyetemé volt.
Sikeresek és tehetségesek
Helyezésekkel, különdíjjal tértek haza a Debreceni Egyetem fiatal tehetségei, akik sikerrel szerepeltek a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Kémiai és Vegyipari, valamint Műszaki Tudományi Szekciójának megmérettetésein.
Vegetációdinamika új nézőpontból
A gyepek újratelepedési folyamatainak elemzéséhez kapcsolódóan két kutatást publikált a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszéke és az intézmény egyik Lendület Kutatócsoportja a neves Nature lapcsalád Scientific Reports szaklapjában.