Sport- és rekreációszervező műhely

Cél

A műhelyfoglalkozás célja, hogy a sport- és rekreációszervező alapszak képzésén elsajátított elméleti és módszertani ismereteket kibővítsük, és azokat gyakorlati foglalkozásokkal és esettanulmányokkal elmélyítsük.

Megvalósítás

A megadott hat témakör két félévet ölel át, félévente 3-3 témakör feldolgozása történik összesen félévente három alkalommal. A tagok önállóan feldolgozzák az előre kiadott, illetve a témakörhöz tartózó szakirodalmat, amit tanári felügyelet és útmutatás mellett közösen átbeszélnek és egyeztetnek minden szeminárium alkalmával.

Követelmények

A félév végén valamennyi tagnak egy saját maga által kiválasztott témából prezentációt kell tartania, mely akár egy TDK dolgozat alapja is lehet.

Témák

• Sportesemények, sportversenyek szervezésének, lebonyolításának legújabb kihívásai (közbiztonság, klímaváltozás stb.)
  • Sport hazai és nemzetközi intézményrendszerének változásai
  • Sportszponzoráció fejlődése, trendjei, a látványsportágak szerepe
  • A szabadidő aktív eltöltésének új útjai, formái
  • Extrém sportágak térnyerése és szervezési kihívásai