Szakkollégiumi konferencia

2018, november 9 - 10:15
2018. november 9-én megrendezésre került a Lippai Balázs Roma Szakkollégium szakmai konferenciája.

A konferencia célja az volt, hogy bemutassa a szakkollégium EFOP-3.4.1-15-2015-00005 számú „Világlétra” projekt a társadalmi kohéziót erősítő roma szakkollégiumi képzés, tehetséggondozás, felzárkóztatás és alkalmazott kutatás fejlesztése a DE GYFK Lippai Balázs Roma Szakkollégiumban elnevezésű program keretében megvalósult hallgatói terepkutatások eredményeit és a szakkollégium oktatóinak romológiai tárgyú kutatásait.

A konferencia nyitóelőadását Langerné Victor Katalin szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkár tartotta meg Szakpolitika, integráció, kutatás címmel.

A konferencia programja szerint a hallgatók és oktatók felváltva, azonos szekcióban adtak elő, aminek egy igen jó hangulatú rendezvény lett a végeredménye. Összesen kilenc hallgatói előadás hangzott el, amiben tizenhárman jutottak szerephez. A hallgatói előadások nagyszerűen fémjelezték Szakkollégiumunknak az alkalmazott szemléletű társadalomtudományi kutatások iránti elkötelezettségét. A hallgatók előadásaikban a hajdúböszörményi szegregátumokban, a fehérgyarmati kistérség négy településén és Nagyecseden végzett kutatásaik eredményeit mutatták be.