Kedves Hallgatók,
A mindenki előtt ismert helyzetben a Lippai Balázs Roma Szakkollégiumnak is alkalmazkodni kell a megváltozott körülményekhez. A Kormány a veszélyhelyzet meghirdetését követően az egyetemek működését korlátozta. A hallgatók fizikai találkozását, együttlakását a kollégiumokban megtiltották és ezzel párhuzamosan a távoktatásra történő átállást rendelte el! Ebből következik, hogy a következő időszakra tervezett programokat el kell halasztatnunk!
Mindez azt is eredményezi, hogy a szakkollégiumi munkát, a közösségi életet is át kell helyeznünk a virtuális térbe – bár nyilván többeknek ez nem lesz ismeretlen – és tevékenységeinket is ehhez kell igazítani! A lényeg, hogy a Szakkollégium folyamatosan működni fog.
Az időszakban a hallgatókat kérjük az együttműködésre és az aktivitásra! Az ösztöndíjfizetés alapja az időszakban is a szakkollégiumi dokumentált tevékenységek elvégzése. Természetesen csak azok a tevékenységek jönnek számításba, amelyeket a Szakkollégium megszervez!
Kérem, ne feledjék, hogy a Szakkollégium Önökért és Önök által létezik!
A következő időszak működésére vonatkozó elvek:
1. A mentorálás a távolsági kapcsolattartás kereti között folyik. A mentor és a mentorált hetente legalább egy alkalommal kapcsolatba lép egymással telefonon, internetes felületen. Fontos, hogy folyamatosan kapcsolatban álljanak egymással a felek és a kapcsolatfelvételt kölcsönösen kezdeményezzék!
2. A hallgatói beszámolókat ugyanúgy havi rendszerességgel el kell készíteni mint eddig. Kérjük, hogy a mentorokkal végzett munkát, megbeszélést, témáját stb. a hallgatói beszámolóban részletezzék. Ne egy mondatos beszámolókat készítsenek!
3. A márciusi konzultációt virtuálisan tartjuk meg és a tervezettnél egy héttel később, tehát március 27-28-án. Ez azt jelenti, hogy terveink szerint a modulokat tartó oktatók előadásait feltöltjük a szakkollégium honlapjára, ahol a hallgatók Neptun jelszavuk segítségével megtekintik majd. Az előadásokon az oktatók kisebb feladatokat, kérdéseket fogalmaznak majd meg az elhangzottakra vonatkozóan! A hallgatók az oktató e-mail címére küldik meg észrevételeiket írásban. Így a modulok teljesítése átkerül a virtuális térbe.
Nyilván, a forma mindenki számára furcsa lesz és kölcsönös bizalmat feltételez. Azonban, ha meg akarjuk valósítani, akkor sikerülhet, ez elhatározás kérdése. Nagyon fontos, hogy a hallgatók legyenek partnerek a Szakkollégium működtetése érdekében tett erőfeszítésekben és valóban közösségként működjünk! Ez most mindenkinek próbatétel, de hiszem, hogy összefogással helyt fogunk állni!
4. Gortka Rákó Erzsébet tanárnő fogja a lakóhelyi önkéntesség tevékenységet megszervezni és egyeztetni a hallgatósággal. Ennek részleteiről külön tájékoztató levelet kapnak majd!
5. Vargáné Nagy Anikó tanárnő a szakkollégiumi közösségi feladatokat fogja szervezni az internet segítségével. Az aktuális teendőkről ugyancsak külön levelet kapnak majd.
Kedves Hallgatók. Az előttünk álló pár hónap nem lesz egyszerű, ezért fontos, hogy támogassuk egymást és figyeljünk oda egymásra! A szakkollégiumban tevékeny szakemberek nevében ígérhetem, hogy a lehetőségeket maximálisan kihasználva igyekszünk támogatni Önöket.
Fontos, hogy vigyázzanak magukra és környezetükre, különösen az idősebb és fokozottan veszélyeztetett szeretteikre! Amint normalizálódik a helyzet az első teendőnk, hogy az elmaradt bál megtartásával megünnepeljük a személyes találkozást!
Szép napokat és jó egészséget kívánok!
Biczó Gábor