Balázs Gergely - Gulyás György Szakkollégium

Másodéves szolfézs-zeneelmélet szakos vagyok a DEZK-n. Tanulmányaimat az általános iskolámban zongora szakosként kezdtem, majd a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti

Szakközépiskolában szolfézs-szakosként folytattam. E mellett elvégeztem a nagybőgővel egy OKJ-s képzést, illetve ha időm engedi, előszeretettel komponálok is. Életemet így érzem teljesnek elmerülhetek a zeneelméleti szépségeiben és előadó művészként is részese lehetek a koncertéletnek, mint kórustag, és mint zenekari tag. Pályámat is e kettő ötvözetében képzelem el.

Úgy gondolom leendő zenetanárként, hogy az ének-zene az oktatás egyik legfontosabb mozzanata a diákok lelki- szellemi fejlődésébe.

A napokban a Sol Oriens nevű debreceni amatőr kórussal voltunk nemzetközi kórusversenyen. Meghatározó élmény volt számomra azt látni, hogy orvosok, tanárok munka mellett mekkora örömmel zenélnek együtt. A kórusban való éneklés őket már harmadik évtizede kovácsolja össze egy erős, összetartó társassággá. Nos ez lenne a cél, hogy a társadalmunk minél szélesebb rétegének legyen valamiféle kapcsolata a zeneművészethez. Nem kell feltétlenül, hogy profi előadóművészként helyezkedjen el mindenki, de az lényeges, hogy a muzsikálás szenvedélyét megérezhessük és részévé váljon életünknek.

Zenészként a legnagyobb örömöm abban lenne, ha ezt az attitűdöt minél több emberrel megoszthatnám.