Jantyik Hanna - Gulyás György Szakkollégium

Jelenleg klasszikus fuvolán tanulok a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.

A debreceni Ady Endre Gimnázium dráma tagozatára jártam, mellette pedig Cseri Gyöngyi Tanárnőnél fuvolát tanultam. Idén diplomázom Romos Zsolt tanítványaként.

Most úgy érzem, boldog lennék, ha a jövőben szimfonikus zenekarban játszhatnék. Azt hiszem, egy zenekarban együttes erővel létrehozható valami egészen különleges dolog, ha mindenki beleadja legjobb tudását és önmagát. Életre kelthetők a világ legszebb vagy legizgalmasabb zenéi, gyönyörű dolgokat játszhatsz, miközben alázatot kell gyakorolni, hogy végül a zene legyen a lényeg és az az üzenet, katarzis vagy bármi, ami eljut a nézőkig és hozzánk. Hogy egy koncert erejéig vagy akár csak egy percig, kiszakadhassunk a valóságunkból. Átadni valamit. Ez az, ami izgat. Még ha rengeteg nehézséggel is jár.

Ezen kívül szeretném kipróbálni és megismerni a zene minél szélesebb területét, barokktól a kortársig, nagyestélyitől a performanszokig és kamara zenélni, sőt utca zenélni, mindenképp. És ami a legfontosabb, az elkövetkezendő időkben szeretném magamat még rengeteget fejleszteni, sokat tanulni, jól tölteni a mester szakos éveim. Utazni, világot látni, gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Játszottam tavaly a Kodály Zoltán Ifjúsági Zenekarban Vásáry Tamás vezetésével - ez volt eddig, mindenestül, elmúlt éveim egyik legmeghatározóbb élménye. Idén pedig a Kodály Filharmóniában segíthettem ki többször is. Ősszel a Pesti Vigadóban Kubik Anna színművésznő önálló irodalmi estjében működtem közre, ami a szokásostól eltérő felkészülést és gondolkodást igényelt. Ezen kívül évek óta játszom jazz - és pop zenekarokban, ami segít fellélegezni a "klasszikus" zenéből. De tudom, hogy anélkül pedig a könnyebb vonalakat nem is élvezném. Bár azt hiszem, hogy ezek nem is különíthetőek el ilyen szigorúan. Együtt ez a két irány az, ahogyan a zenében, és úgy egyáltalán, jól érzem magam.