Juhász András - Gulyás György Szakkollégium

1997-ben születtem Budapesten. Az általános iskolát a Liszt Ferenc Általános Iskolában ének-zene tagozaton végeztem. Eközben kezdtem el a zeneiskolai ütőhangszeres tanulmányaimat a Szent István Király Zeneiskolában Fábry Boglárka tanárnőnél.

Az általános iskola után felvételiztem a Szent István Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahova 2012-től 2016-ig jártam. Itt rengeteg zenei impulzus ért, mind egyéni, kamarazenei, vagy zenekari téren. A szakközépiskola több együttesével is szerencsém volt játszani, de számomra a legkiemelkedőbb a Zuglói Filharmóniában való többéves részvétel volt. A Filharmónia számos műsorában közreműködtem. Több ízben szerepelhettem az ország legkiválóbb koncerttermeiben, például a MÜPában, Zeneakadémián, Vígadóban, vagy a pécsi Kodály Központban.

Miután befejeztem a Szent István Zeneművészeti Szakközépiskolát, felvételt nyertem a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára, aminek jelenleg is a hallgatója vagyok. A tanulmányaimat 2017 szeptemberében kezdtem ütőhangszer BA képzésen Dr. Szabó István és Szalai Tamás tanár uraknál.  Ugyanebben az évben különdíjat szereztem a 40. Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Versenyen. Tagja vagyok az egyetemi szimfonikus-, fúvós-, rézfúvós- zenekarnak és a SONUS ütőhangszeres együttesnek.