Lengyel Erik - Gulyás György Szakkollégium

A zenetanulást 2003-ban kezdtem, az orosházi Liszt Ferenc Alapfokú Művészetoktatási Intézményben ütő szakon, Szaniszló Richárdnál. Szőke Gábor felkészítésével,2009-ben felvételt nyertem a Békéscsabai Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, klasszikus ütőhangszer szakára, ahol Szász Julianna, Domoki Soma, és Halász Illés növendéke voltam. 2014-ben felvételt nyertem a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának BA klasszikus ütőhangszeres előadóművészet szakára. 2014-ben a Vásárhelyi Pál Szakgimnáziumban és Kollégiumban, klasszikus ütőhangszeres zenész középfokú végzettséget szereztem, kiváló minősítéssel. 2017-ben BA klasszikus ütőhangszeres előadóművész diplomát szereztem, kiváló minősítéssel. A képzés alatt tanáraim voltak: Dr. Szabó István, Szalai Tamás, Laczkó-Pető Balázs, Balogh János. 2017-ben felvételt nyertem Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának MA klasszikus ütőhangszerművész szakára, és jelenleg itt folytatom tanulmányaimat. Jelenlegi oktatóim: Dr. Szabó István, Szalai Tamás.

A Szakkollégiumba 2015 szeptemberében kerülhettem be. A rengeteg támogatást, amelyet a Szakkollégium nyújtott, lehetővé tette számomra, hogy versenyeken, konfereciákon részt vegyek. A különböző előadások és projektek mindig új perspektívákat adnak számomra,a jövőre nézve. Továbbra is tervezem az újabb nemzetközi versenyeken és hazai konferenciákon való részvételt.

Tanulmányi éveim alatt elért jelentősebb versenyeredményeim és publikációm:
2009-ben zeneművészeti szakközépiskolások részére megrendezett országos trombita- és ütőhangszeres versenyen, különdíjat szereztem.
2014-ben, a Szegeden megrendezésre került VII. országos kamarazene-versenyen Pap Gáborral és Bellus Csillával alakított triónkkal I. helyezést értünk el.
2016-ban az Italy Percussive Art Society által megrendezésre került versenyen, Montesilvanoban, a Vibrafon  kategóriában, a 18-25 évesek korcsoportjában II. helyezést értem el.
2017-ben a XXXX. Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozón és Versenyen, a II.korcsoportban, II. helyezett lettem.
2017. májusában Magyarország egyetlen zenepedagógiai folyóirata, a Parlando, publikálta a XXXIII. OTDK-n bemutatott pályamunkámat.
Tanulmányaim mellett két iskola ütőhangszeres óraadó tanára vagyok, Békéscsabán és Tiszafüreden. Számos szimfonikus zenekarban közreműködök kisegítőként, mint például: Óbudai Danubia Zenekar, Kodály Filharmonikusok Debrecen, Szolnoki Szimfonikus Zenekar, Békés Megyei Szimfonikus Zenekar.
Az egyetemi zenekarok mellett, a Sonus Ütőegyüttes tagja vagyok.