Nagy Zsolt - Gulyás György Szakkollégium

Zenével való ismerkedésemet már „pocaklakóként” elkezdtem. Mikor édesanyám terhes volt velem, testvérem első trombitaóráira beült meghallgatni az órákat. Mindkét bátyám tanult hangszeren, ezáltal születésem óta mindig jelen volt a zene és jártam a koncertekre. Zenei általános iskolában kezdődött a zenei előkészítésem, majd 8 éves koromban kezdtem trombitán tanulni. Számos országos és megyei versenyen vettem részt a zeneiskolában szólistaként, amin első és második helyeket értem el, illetve zenekari tagként is volt alkalmam részt venni megmérettetéseken jó eredményekkel.

5 évnyi zenei tanulmányokat folytattam középfokon a budapesti Egressy Béni Református Művészeti Középiskolában, majd a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában. Jelenleg a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának vagyok trombitatanár és fúvószenekari karnagy hallgatója. Geiger György, Jeroen Berwaerts, Nemes Balázs és Wim van Hasselt trombitaművészek mesterkurzusain is gyarapíthattam tudásomat.

Egyetemi tanulmányaim mellett karmesterként tevékenykedem és gyakorolhatom a tanultakat a budapesti Lajtha László Zeneiskola Ifjúsági Fúvószenekarral, illetve több formációban vagyok időmtől függően aktív tag. A későbbiekben zeneiskolai tanárként és zenekarvezetőként, valamint zenekari trombitásként szeretnék elhelyezkedni.