Pénzes Balázs - Gulyás György Szakkollégium

Zenei ismereteimet fuvolán kezdtem, 11 évesen döntöttem a gitár mellett zeneiskolában. 16 évesen a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola tanulója lettem, itt Óváry Zoltán Tanár Úr irányította fejlődésem. Érettségi után 2 év szakmai felkészülést követően felvételt nyertem a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára, ahol jelenleg is tanulok Csorba Gergő Tanár Úr osztályában.

Egyetemi tanulmányaim mellett gyakran járok mesterkurzusokra, az ország különböző pontjain megrendezett gitárfesztiválok művészeit hallgatva. Állandó résztvevője vagyok a minden évben megrendezett Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozójának, ahol 2017 augusztusában megrendezett versenyen 3. helyezést értem el. 5. éve játszom a Debreceni Zeneművészeti Kar Gitárzenekarában Dr. Adrovicz István vezetése alatt.

Érdeklődésem továbbá kiterjed a régizene irányába. Szívesen készítek kamarazenei átiratokat pengetős hangszerekre.