Szilágyi Boglárka - Gulyás György Szakkollégium

Általános iskolai éveimet a nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskolában töltöttem, ezért gyermekkorom óta meghatározó szerepet tölt be életemben a kórus, a kóruséneklés. Zenével való kapcsolatomat erősítették fuvola- és zongoratanulmányaim, valamint remek elméleti tanáraim, akik megszerettették velem a szolfézst, a zeneelméletet és a zeneirodalmat. Nekik köszönhető, hogy jelenleg a Zeneművészeti Kar szolfézs-zeneelmélet-karvezetés tanszékének hallgatója vagyok.

Leendő zenetanárként úgy gondolom, hogy az ének-, a szolfézsoktatás fő feladata a diákok hozzásegítése a zene megértéséhez, ezáltal megszeretéséhez. Egy szolfézsóra is lehet játékos, humoros, és ha a zenéből kiindulva közelítjük meg a különböző elméleti tudnivalókat, akkor nagyobb esély van arra, hogy a gyerekek nem a hangszeres tanulmányaikhoz szükséges rosszként élik majd meg ezeket az órákat. Kórusénekesi múltamból adódóan nagyon fontosnak tartom az éneklést a szolfézsórákon is, hiszen csak azt értjük és érezzük át igazán, amiben magunk is aktívan részt veszünk, nem mellesleg pedig a diákok számára nagy élmény lehet egy-egy szépen megszólaltatott kánon, vagy Bach-korál.

Ez év februárjától a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnáziumban tanítok szolfézst és zeneelméletet, így mindezt lehetőségem van élesben is kipróbálni. A jövőben is tanítással szeretnék foglalkozni, valamint szívesen kipróbálnám magam kóruskarnagyként.