Tóth Gergő - Gulyás György Szakkollégium

Tóth Gergő vagyok, negyedik éve tanulok a Zeneművészeti Karon, klasszikus gitár szakon.

10 éves koromban szerettem bele a választott hangszerembe, akkor főleg a tömörtestű, erősítővel kihangosított testvére fogott meg, nem sokkal később pedig azon kaptam magam, hogy nylon húrokat pengetek ujjakkal és lábtartót használok. Aztán felvételt nyertem a békéscsabai Bartók Béla Művészeti Szakközépiskolába, ahol Varga Zsolt növendékeként végeztem. Ezt követően sikeresen felvételiztem a DEZK-ra, így immár 4 éve Óváry Zoltánnál tanulok.

A komolyzenei tanulmányaim mellett jut időm foglalkozni a könnyűzenével is. Nagy Gábor barátommal ketten csináljuk a birds of a feather nevű zenei projektet, angol nyelvű saját szövegek mellett híres magyar költők verseit is megzenésítjük.

Bízom benne, hogy a jövőben továbbra is tudok majd foglalkozni mind a könnyű, mind pedig a komolyzenével egyaránt.