Varga Júlia - Gulyás György Szakkollégium

Zenei tanulmányaimat a csellóval kezdtem, majd 15 éves koromban kezdtem el magán úton énekelni tanulni. Érettségi után a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában tanultam Szabó Magdolna növendékeként. Az itt eltöltött két év alatt több versenyen is részt vettem. 3. helyezést értem el pl. a Szakközépiskolák Országos Énekversenyén.

Jelenleg osztatlan ének tanári szakon tanulok a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán Hruby Edit Tanárnő osztályában.

Egyetemi tanulmányaim mellett rendszeresen részt veszek mesterkurzusokon, hogy tudásomat, ismereteimet bővítsem. Így 4 alkalommal tanulhattam Meláth Andreánál a Crescendo Nyári Akadémián, rész vettem Laki Krisztina mesterkurzusán, valamit a Fertődi Régi Zenei Napokon is.

A mesterkurzusok mellett versenyeken veszek részt. Az I.Házy Erzsébet Nemzetközi Énekverseny musical kategóriájában 3. helyezést értem el. A II. Házy Erzsébet Nemzetközi Énekverseny opera kategóriájában a döntőbe jutottam és az Addriatic Accords Nemzetközi Énekverseny 1. helyezettje lettem.

Az éneklésen belül 3 irány érdekel leginkább. A tanítás, a színpadi éneklés és a zeneterápia.