1. Hogyan tudok jelentkezni a Szakkollégiumba?
A jelentkezéshez először is ki kell töltened a Szakkollégium weboldalán található jelentkezési űrlapot, illetve szükséges még csatolnod egy önéletrajzot, illetve egy motivációs levelet a szakkollégium e-mail címére (felvetel.praetor@gmail.com).
Ezt követően sor kerül egy rövid, kötetlen elbeszélgetésre a Szakkollégium Elnökségi tagjaival, amelynek lényege, hogy jobban megismerhessünk, illetve te is választ kaphatsz a Szakkolival kapcsolatos kérdéseidre.
Az elbeszélgetés után a tagságodról a félév első közgyűlésén szavazunk, amelynek időpontjáról és helyéről előzetesen értesítünk e-mailben.
2. Milyen legyen a motivációs levelem?
A motivációs levél célja, hogy megtudjuk mi az, amiért jelentkeztél a Szakkollégiumba, milyen céljaid vannak a Szakkollégiummal, illetve mi az, amiben tudunk neked segíteni.
Ennek megfelelően tehát célszerű beleírnod a motivációs leveledbe az eddigi eredményeid, céljaid, tanulmányaiddal kapcsolatos terveid, stb…
Nem várunk túl hosszú levelet, mivel a bővebb bemutatkozásra lehetőséged lesz az elbeszélgetésen, így a legideálisabb, ha minimum fél oldal, maximum 1 oldal terjedelemben írsz nekünk motivációs levelet. A motivációs levél minimális formai követelményei megfelelnek az általános gépelt szövegek formai követelményeinek. (Times New Roman, 12.p. betűméret)
3. Mik azok a kreditek és hogyan tudom őket teljesíteni?
A Praetor Szakkollégium alapszerkezetében nagyon hasonlít az egyetemi képzésre. Hasonlóan az egyetemi képzéshez, a Szakkollégiumi képzésnek is van külön Neptun oldala, illetve kreditrendszere.
A szakkollégiumi félévetek teljesítéséhez szükséges egy műhely + további 8 kredit teljesítése. (Az újonnan felvett tagjainknak az első félévben nem kell műhelyt felvenniük!)
A 8 kredit 4 tudományos és 4 közösségi kreditből áll.
Tudományos kreditet a tudományos programokon való részvételért kaphattok, mint például a Praetor Konferencia, Jog és Film előadások, stb…
Közösségi kreditet pedig a közösségi programokért kaptok, mint a Színházlátogatás, Bowling, stb…
A Közgyűlés tudományos kreditnek számít.
4. Mi történik akkor, ha nem veszek részt elég tudományos/közösségi programon?
Amennyiben nincs meg a szükséges kreditszámod, arra a félévre sajnos nem tudunk neked jogviszony – igazolást kiállítani, a tagságod azonban nem kerül törlésre. Tehát ugyanúgy tagja maradsz a Szakkollégiumnak, lehetőséged van műhelyeket felvenni, programokon részt venni, illetve tudományos tevékenységet folytatni a Szakkollégium keretei között. (De azért a következő félévben figyelj a programokra!)
Fontos, hogy csak azokért a programokért jár kredit, amely kreditszerzési lehetőségként van meghirdetve. A Szakkollégium ugyanis bár továbbít felétek program lehetőségeket, nem mindegyiket tudjuk kredittel díjazni, ezért figyelmesen olvasd el az e-maileket, és a facebook csoport bejegyzéseket.
5. Van lehetőség arra, hogy átváltsam a krediteimet?
A programjainkon való részvétel bár szükséges a kreditek megszerzéséhez, alapvetően nem kötelezettség, hanem tanulási vagy kikapcsolódási lehetőség.
Természetesen előfordul, hogy a tervezettnél kevesebb programon tudsz részt venni, ezért lehetőséged van átváltani a krediteidet.
Fontos azonban, hogy mivel a tudományos programjaink kevésbé függnek külső körülményektől, így az azokra történő átváltás nem lehetséges.
Tehát csak tudományos kreditet tudtok átváltani közösségire.
6. Hogyan tudom aktiválni a félévem és felvenni a műhelyt?
A félév aktiválásra és a műhelyfelvételre a második Szakkolis félévedtől kerül sor.
Minden félév elején a Szakkollégiumi féléveteket is aktiválnotok kell a Neptun rendszerben. Ezt úgy tudjátok megtenni, hogy a bal felső sarokban található „Képzés” menüpont alatt kiválasztjátok a „Praetor Szakkollégium” oldalát, majd hasonlóan az egyetemi képzéshez, az „Ügyintézés” majd a „Beiratkozás/Bejelentkezés” menüpont alatt aktiváljátok az aktuális féléveteket. (Az újonnan felvett hallgatókat az első félévben automatikusan aktiváljuk!)
A választott műhelyeiteket pedig a Szakkollégium Neptun oldalán a „Tárgyfelvétel” menüpontban tudjátok felvenni.