Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium - Felvételi

Felvételi felhívás!

Jelentkezz még ma a debreceni Görögkatolikus Roma Szakkollégiumba!

Szeretnél egy jó csapathoz tartozni? Akkor nálunk a helyed!

A Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium felvételt hirdet a 2021/2022-es tanévre a debreceni felsőoktatási intézmények bármely szakán tanuló roma és/ vagy hátrányos helyzetű hallgatói számára.

A KRSZH célja egy olyan, többségében roma származású, a keresztény szellemiség mellett elkötelezett, felelős értelmiségiek kinevelése, akik tenni szeretnének a cigányság felemelkedéséért és a cigány- magyar együttélésért.

Ha fontosnak tartod a társadalmi problémák megoldását, nyitott vagy a keresztény értékekre; szeretnél egy modern, felújított kollégiumi szobában lakni és mindehhez még jól jönne akár havi 60.000 Ft ösztöndíj is, akkor TÉGED keresünk!

Jelentkezési határidő: 2021. augusztus 15.

E-mailben: szentmiklosromaszakkoli@gmail.com

Postai úton: Szent Miklós Görögkatolikus Diákotthon, 4025 Debrecen Petőfi tér 9.

A borítékra kérjük, írd rá: „Jelentkezés a Roma Szakkollégiumba

Ha kérdésed van, keress minket bátran a következő telefonszámon: 06/30-868-8574 vagy e-mailben.

A jelentkezéshez csatold a következő dokumentumokat:

• kitöltött jelentkezési lapot letölthető a honlapunkról
  • az érettségi bizonyítvány másolatát és a felsőoktatási intézmény által küldött felvételi értesítő másolatát (amennyiben felsőoktatási tanulmányaidat 2021 őszén kezded)
  • ha felsőbb éves vagy az előző két lezárt félév tanulmányi eredményéről szóló igazolást (leckekönyv)
  • hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű diákok esetén az erről szóló igazolást
  • önkéntes nyilatkozatot a roma származásról
  • a felvételnél előnyt jelent, ha a szakkollégiumi tagsághoz kollégiumi férőhelyünket is igénybe veszed

A pályázati dokumentáció beérkezése után a jelentkezőket írásban értesítjük a felvételi eljárás második szakaszáról, a felvételi táborról, melynek:

Időpontja: 2021.08.24-27. Helyszíne: Diákotthon + Poroszló (Tisza-tó), Fűzfa Panzió