Felvételizőknek - Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium

A Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium rendszeresen felvételit hirdet a Debreceni Egyetemen tanuló azon hallgatók számára, akik legalább két félévet sikeresen lezártak és a művészetek bármely ágát aktívan művelik vagy kutatással foglalkoznak a kultúratudományok terén. A jelentkezéseket a Szakkollégium e-mail címére várjuk, majd a jelentkezőket az elbírálást követően értesítjük a felvételi eredményéről.

Ha érdeklődsz a színház, a filmek, a divat, az irodalom, vagy a médiakommunikáció gyakorlati és elméleti területei iránt, végzel ilyen jellegű aktív alkotó vagy kutató tevékenységet, vagy ezekkel a témakörökkel szeretnél komolyabban is foglalkozni, jelentkezz bátran! Célunk, a kezdő, művészeti és kutatói életpálya iránt érdeklődő hallgatók támogatása, valamint gyakorlati szakemberek képzése is! Amennyiben művészeti tevékenységekhez kapcsolódó szakmai gyakorlatot végzel, szeretnél elhelyezkedni később a kreatíviparban, kulturális intézményekben vagy szabadúszó művészként folytatnád tovább, jelentkezz hozzánk bátran!

E-mail cím: biksz@unideb.hu

Amit kínálunk:

• a felvétellel automatikus DETEP tagság

• diplomamelléklet biztosítása a tanulmányaid végén

• pluszpont mesterképzés, PhD felvételi eljárás során

szaktanári, oktatói ajánlás biztosítása állásinterjúhoz, egyéb felvételihez, szakkollégiumi tagságot igazoló dokumentum az önéletrajzhoz

• utazási támogatás biztosítása, amennyiben szükséges

a gyakorlati képzés iránt érdeklődő hallgatók számára igyekszünk bemutatkozási lehetőséget biztosítani a város valamely kulturális intézményében

• műfordítói workshopok;

• beszélgetéssel egybekötött filmklub vetítések;

• színházi előadások;

• állandó szakmai segítség;

• szakmai kurzusok;

• változatos programok;

• összetartó közösség;

• kollégiumi lakhatás;

• interdiszciplináris jártasság

• konferencialehetőségek, publikációs felhívások támogatása, a művészeti tevékenységet bemutatása

Kategóriák, amelyekben várjuk jelentkezésedet:

divatipar,

mozgóképkultúra,

fotóművészet,

irodalom (líra vagy próza írás),

színművészet,

festészet,

zene,

egyéb ipar-vagy képzőművészeti tevékenység

startup.

Amit elvárunk:

• részvétel a félévente megrendezett Házi Konferenciánkon, ahol hallgatóink prezentáció formájában mutatják be előző félévben végzett gyakorlati vagy elméleti tevékenységüket
  • aktív részvétel a szakkollégium életében, időnkénti részvétel az általunk szervezett programokon, rendezvényeken

Beküldendő dokumentumok:

• Maximum egy A/4-es oldalnyi terjedelmű motivációs levél

• Aláírt és beszkennelt jelentkezési lap.

Opcionális: Amennyiben a jelentkező rendelkezik bármilyen bemutatható produktummal, teljesítménnyel, (koncertfelvétel, blog, elkészült szövegek, dalok, megrendezett kiállítások, rögzített fellépések, szakmai portfólió, sajtómegjelenések) azokat is kérjük csatolni a jelentkezéshez.

Felvételi jelentkezési lap