Névadónkról - Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium

Bán Imre irodalomtörténész, egyetemi oktató és az irodalomtudományok doktora. A magyar-francia tanári diploma megszerzése után Velencében és Párizsban tanult. Nyugdíjba vonulásáig a debreceni Kossuth Lajos egyetem adjunktusa, később docense volt. Tudományos munkáját régi magyar költészet, illetve a reneszánsz és barokk irodalom területein végezte. Aktív szerepet játszott a magyar tudományos életben, kutatásaival maradandóan hozzájárult a magyar irodalomtudományhoz. Munkásságát számos könyv, külföldön is megjelent publikáció és tanulmány őrzi. A név választásakor olyan személyt kerestünk, aki méltán hozzájárult a magyar kulturális és tudományos élethez, továbbá mindazon területeken képviseltette magát, amelyekkel, a szakkollégium tanulói is foglalkoznak.