Adományozó látogatás hosszúpályiban  2022.12.13.

A Hosszúpályi Roma Nemzetiségi Óvoda 66 többségében cigány kulturális hátterű gyermekek számára gyűjtöttünk adományokat a Lippai Balázs Roma Szakkollégium hallgatói és oktatói közössége nevében. Összesen 92.000 Ft pénzadomány gyűlt össze, amely összegből gyermeksapkákat, kesztyűket, hajcsatokat, hajgumikat, színes aszfalt krétákat, csillámport vásároltunk a gyerekeknek, valamint plédet, párnákat, tányér alátétet az óvodai csoportszoba számára. A vásárolt ajándékokat ruha adományokkal és mesekönyvekkel egészítettük ki, amelyeket november és december hónapban gyűjtöttünk a DE GYGYK HÖK-val és a DE Gyakorló Óvoda dolgozóival, valamint az óvodába járó gyerekek szüleivel közösen. A gyűjtés eredményeként több zsáknyi meleg ruha adomány érkezett hozzánk, amit felajánlottunk a Hosszúpályi Roma Nemzetiségi Óvoda számára.

005

A hallgatók önzetlen, melegszívű és jószándékú adományozás révén tettek tanúbizonyságot az önkéntesség eszméjéről. Az adományok átadását a gyerekekkel közösen énekelt karácsonyi dalokkal fűszereztük, így hangolódva a közelgő ünnepre 2022. december 13-án.